Toidukohad Haapsalus ja läänemaal

Romantilises väikelinnas Haapsalus ja pisikestes külades ootavad Sind külalislahked inimesed, üllatades oma siiruse ning ajaloo- ja kultuurihuviga. Siin viibinud külalisi meenutatakse ikka ja jälle suure austusega.

Leiva ja saia õpituba Nõva Break’i leivakojas-turismiinfokohvikus

Nõva leivakoda pakub ettetellimisel juuretisega rukkileiva ja hapusaia koolitusi. Leiva kui elustoidu põnevat hinge-elu oleme tundma õppinud kaksteist aastat. Nüüdseks oleme küpsetanud kümneid tuhandeid pätse ning teeme seda endiselt suure mõnuga! Nõva leivakotta mahub 5-6 inimest, kuid oleme valmis oma materjalide ja tarvetega ka teie juurde kohale tulema, siis on vaja suurt lauda ja ahju. Koolitus sisaldab veidi teooriat ja juhendaja abil oma pätsi küpsetamist. Kaasa saab õpetuse ja juuretise. Leiva kerkimise ajal, umbes 1-3 tundi, saab Nõval matkata metsas ja mere ääres.  

Nõva küla, Lääne-Nigula vald

Restoran Peshawari Tandoori Aasia köök

Peshawari Tandoori Köök on hubane koht, kus valmistatakse elaval tulel Pakistani toitu. Restorani hoovis võib näha, kuidas Pakistanist pärit kokk ise toitu valmistab. Menüü on väga lai, lambalihast kananuudliteni ja pehme Tandoori saiani. Toitude valmistamisel kasutatakse ka kohalikku toorainet. Tõeline maitseelamus Tallinn-Haapsalu maantee ääres!

Võntküla, Lääne-Nigula vald

Lounge Hoov

Haapsalu on juba mitmele põlvkonnale andnud võimaluse tähistada suve nii nagu peab. Meie anname abikäe, et see traditsioon ei hääbuks.  Hoovi menüüst leiad jahutavad kokteilid ja kosutavad toiduampsud igale maitsele. Meie mõnusa terrassi peal saad suvel ilma nautida ja lõõgastuda. Samuti toimuvad Hoovi terrassil mitmed eriüritused, millega saab kursis olla meie Facebooki lehe kaudu.  Veeda sumedad suveõhtud meiega, Hoovis on kõik omad

Haapsalu linn, Haapsalu, Ehte tänav

Nõva leivakoda-turismiinfokeskus

Tallinna poolt Nõvale jõudes jäävad paremat kätt kolm rootsipunast maja, millest keskmine ja väikseim on suviti lahti turismiinfopunkti ning kohvikuna. Müügil on koha peal tehtud käsitööleib, juuretisega sai; suvel muudki küpsetised, maitsev kohv, külmad  joogid ning jäätis.  Lisaks saad jalga puhata ja koguda teavet piirkonna vaatamisväärsuste kohta. Nõva on omanäoline tsivilisatsioonist puutumata loodusega rahupaik kaunite metsade, järvede ja 15 km pikkuse liiivarannaga. Meil on mõnusaid majutusasutusi, aga võimalik on ka RMK poolt rajatud telkimisplatsidel nautida vabas looduses ööbimist. 

Nõva küla, Lääne-Nigula vald

Restoran Vaga Mama Haapsalus

Vaga Mama on Aasia söögikoht Haapsalus, kus pakutakse Hiina, Tai ja Nepaali toite. Maitsvad ja teravad elamused valmivad Nepaali kokkade käe all. Igapäevaselt avatud restoranist saab toitu kaasa osta ja ka telefonitsi koju tellida. Menüüst leiad nii traditsioonilisi Aasia suppe, nuudleid, erinevaid kastmeid ja mereande. Kindlasti proovi järgi aga konnakoivad – neid juba iga restoran ei paku!

Haapsalu linn, Haapsalu, Posti tänav 5

Müüriääre Pagar

Müüriääre Pagar on väike pagaritöökoda Haapsalu vanalinnas, kus küpsetatakse kohapeal maitsvaid saiakesi, küpsiseid ning erinevaid leiva- ja saiatooteid. Klientide lemmikuteks on saanud porgandi-seemne rukkileib, ploomi-koriandi rukkileib, ciabattad, kaneeliküpsised ja mooni-martsipanirull. Meie vaarika-beseerulli pärast tullakse isegi Tallinnast kohale. Just seetõttu esitati see 2020.aastal Läänemaa ettevõtluskonkursile parima toidu toote kategoorias. Lisaks osta kaasa ka Haapsalu Müüriääre kohviku menüüst tuttavaid imemaitsvaid kooke.

Haapsalu linn, Haapsalu, Karja tänav