Upu Läänemaa loodusesse

Romantilises väikelinnas Haapsalus ja pisikestes külades ootavad Sind külalislahked inimesed, üllatades oma siiruse ning ajaloo- ja kultuurihuviga. Siin viibinud külalisi meenutatakse ikka ja jälle suure austusega.

VisitEstonial poolt on valminud on Eesti rahvusparke tutvustav brožüür:

Linnuvaatlus koos kogenud saatjaga Lääne-Eesti rannikul

Parim aeg linnuvaatluseks on kevad ja sügis, aga Eesti loodus pakub linnuvaatlejatele midagi huvitavat aastaringselt. Tule vaatama tõelist looduse vaatemängu, mil üle Eesti lendavad tuhanded arktilised veelinnud. Vaatluspiirkond on sügisrände meka Lääne-Eesti, Euroopa linnuvaatlejate meelispaiku Matsalu rahvuspark, aga ka Haapsalu, Pürksi, Põõsaspea või Nõva. Võimalik on näha metsalinde nagu rähnid, teder, metsis või kakulised.  Hind sisaldab giiditeenust ja transporti. Pakume nii nädalast kui ka ühepäevaseid lindude vaatlusi.  Kokkuleppel varustame ka vaatlusseadmetega.  

Peraküla metsanduslik õpperada

Rada kulgeb metsateel, mida ääristavad eri liiki looduslikult kasvavad puud ja põõsad. Läbib lageraielanki ja erinevaid metsatüüpe. Õpperaja algus ja lõpp-punkt on RMK Nõva külastuskeskuse juures. Metsanduslikule õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu! Selleks lae Play poest või App Store’ist alla Loquizi äpp. Mängu „Huntide jälgedes” täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Nõva külastuskeskuse parkla infotahvlilt.

Ravimtaimeretked Vormsi saarel

Tutvume ravimtaimede salapärase maailmaga. Vormsi puhas loodus on selleks just õige paik! Retke käigus õpime tundma levinumaid ravimtaimi ja räägime nende kasutamisvõimalustest. 2-3-tunnine jalutuskäik lõpeb ühise teejoomisega. Soovijatele saadame kuivatatud ravimtaimed hiljem koju järele. Matka algus ja lõpp Metsavahi talus Suuremõisas või vastavalt kokkuleppele.

Päevane privaatne loodustuur “Metsloomade jälgedes”

Tuur toimub Läänemaa Suursoos, mis on üks suuremaid ja metsikumaid rabaalasid Eestis. Huntidele, karudele, ilvestele, põtradele, metssigadele, metskitsedele, kotkastele, öökullidele jpt on see koht koduks. Tuuril teeme10 km pikkuse matka, mille käigus on võimalik vaadelda loomade ja lindude jälgi, õppida tundma nende tehtud märke ning hea õnne korral loomi ja linde ka näha. Tuuri hind sisaldab transporti Tallinnast ja tagasi ning kogemustega giidi. Matka pikkust on võimalik vastavalt teie soovidele muuta. Kõige parem on tuur tellida sügisel või talvel kui loomade jälgi on kõige paremini näha.

Ühepäevane korilusretk “Metsaannid”

Mets pakub igapäevasele toidulauale rikkalikku lisaväärtust ja vaheldust. Kas te teate, kuidas teha kuuseokastest jäätist või kasutada toiduks sammalt? Tulge koos meie kogenud loodusgiidiga retkele ja saate teadlikumaks sellest, kuidas oma metsaandidega oma menüüd rikastada. Tuuri käigus on teil võimalik õppida kõike Eestis leitavatest söödavatest ja mittesöödavatest metsaandidest, kuidas metsaande on läbi ajaloo kasutatud ja kuidas need sobivad tänapäevasele toidulauale. Tuur algab ja lõpeb Tallinnas ja on sobilik peredele.

Päevane giidiga privaattuur Marimetsa rabas

Marimetsa rabamaastiku võib pidada üheks ilusamaks Eestis, pakkudes külastajale võimalust tutvuda unikaalse ökosüsteemiga, mis on puutumatuna arenenud tuhandeid aastaid.  Päevane giiditud retk viib teid 9 km pikkusele matkarajale, kus on hea õnne korral võimalik kohtuda rabas elutsevate loomade ja lindudega ning näha haruldasi taimi. Rabamaastik pakub suurepäraseid võimalusi maastiku- ja loodusfotograafia jaoks ning võimalust lõõgastuda ja puhata linnakärast. Tuur algab ja lõpeb Tallinnas ja sisaldab transporti Marimetsa ja tagasi.  Tuur on sobilik peredele