Upu Läänemaa loodusesse

Romantilises väikelinnas Haapsalus ja pisikestes külades ootavad Sind külalislahked inimesed, üllatades oma siiruse ning ajaloo- ja kultuurihuviga. Siin viibinud külalisi meenutatakse ikka ja jälle suure austusega.

Traditsiooniline kalapüük Nõval

Huvilistel on võimalik koos kutseliste rannakaluritega, kalapüügi juurde kuuluva varustuse ja instruktoriga minna kalapüügireisile merele või mõnele kohalikule järvele. Õpitakse tundma kohti, kust kala leiab, mis püügiviise ja tehnikaid erinevates kohtades kasutada ning kuidas neid õigesti ja efektiivselt kasutada. Tutvustatakse rannarahva traditsioonilisi meetodeid ning uskumusi. Ajaline kestus 1-3 tundi. Kalapüügiperiood on hiliskevadest varasügiseni.

Nõva küla, Lääne-Nigula vald

Matk haldjate radadel Tõldmäe ürgloodusesse

Matkarada viib Sind haldjate radu pidi ürgmetsaga kaetud muinasjutulisele Tõldmäe soosaarele, kust avanevad hunnitud vaated Leidissoole. See on koht, kus aeg on seisma jäänud ja ebamaisus võimust võtnud. Paik on rikas erikujuliste puude ja kivide poolest. Räägime loodusest, kohalikest legendidest, muinas-eesti ajaloost, mütoloogiast ja traditsioonidest. Soovi korral peale matka suitsusaun. Eemaldu tsivilisatsioonist, saa osa ürgloodusest ja seikle salapärases haldjametsas! Ootame siia just Sind! Matka pikkus u 8 km, kestus 5-8 tundi, hind sisaldab matkajuhti ja transporti Tallinnast.  

Auaste küla, Lääne-Nigula vald

Jalgsi Orhideematk Osmussaarel

Osmussaar on tuntud oma põneva ajaloo, mitmekesise maastiku ja erilise looduskoosluse poolest.  Bioloog ja Eesti Orhideekaitse Klubi liige Sirje Azarov tutvustab Osmussaare matka käigus erinevaid taimi, mis meie teele juhtuvad. Õpime ravimtaimi ära tundma ning neid oma igapäevaelus rakendama. Meie põhieesmärgiks on erinevaid orhideelisi näha ning neid eristama õppida. Reis algab ja lõpeb Dirhami sadamast ja kestab umbes 7 tundi. Hind sisaldab jalgsi loodusmatka, meretransporti ja reisikorraldust. Kaasa võid võtta mõne võileiva kehakinnituseks. Vaata lisainfot matka kohta meie kodulehelt!  

Dirhami küla / Derhamn, Lääne-Nigula vald

Prästvike järve matkarada

Vormsi saare keskosas asuv Prästvike järv on kunagine merelaguun, mis on praeguseks suures osas roogu kasvanud, kuid on säilitanud oma tähtsuse rannikumere kalade koelmu- ja turgutusalana. Järve linnustik on arvukas ja mitmekesine – vaiksetel kevadõhtutel võib siin kuulda hüüpi. Järve põhjaosa arvukatest allikatest suurim on Suurallikas. 1,7 km pikkune matkarada viib Prästvike järveni ja põhjakaldal asuva vaatlustorni juurde. Metsaservas asub tekkelt omapärane Lubjakünka ehk Raviallikas. Selle ümber aga on kujunenud lubjarikkad allikalised niidud, kus kasvab erinevaid käpaliste liike.

Hullo küla, Vormsi vald

Huitbergi matkarada ja paekühm

Üks paeluvamaid kohti Vormsil on saare keskel kuusemetsas asuv Huitbergi paekühm. Paekühm on üle 400 miljoni aasta vana ja on jää poolt siledaks lihvitud korallriff. Lubjakivipaljand on kaetud samblavaibaga, kuid samblavaibast vabadel kohtadel võib näha kivistisi. Lubjakiviõnarustel on endale kasvupaiga leidnud kaitsealused sõnajalad. Ringikujuliselt läbitav rada on tähistatud puidust viitadega.

Suuremõisa küla, Vormsi vald

Rannajõe vaatetorn

Nelja meetri kõrgusest Rannajõe vaatetornist saab heita pilgu ulatuslikule luha-alale, mis pakub erilist elamust kevadel, kui luhaniit suurveega üle ujutatud on. Siis peatuvad siin tuhanded haned, luiged ja ujupardid, suvel pesitsevad luhas mitmed kurvitsalised ja värvulised. Näha võib toiduotsinguil ringi uitavad põtru ja metskitsi. Rannajõe vaatetorn ja 110 cm laiune vaateplatvormini viiv laudtee on mõeldud kasutamiseks ka ratastooliga liikuvatele inimestele (tornis on kaldtee). Laudtee alguses asub jõeluhta tutvustav infotahvel.  

Rannajõe küla, Lääne-Nigula vald