Upu Läänemaa loodusesse

Romantilises väikelinnas Haapsalus ja pisikestes külades ootavad Sind külalislahked inimesed, üllatades oma siiruse ning ajaloo- ja kultuurihuviga. Siin viibinud külalisi meenutatakse ikka ja jälle suure austusega.

Nõva looduskaitseala, RMK Nõva puhkeala ja külastuskeskus

Nõva puhke- ja looduskaitseala Lääne-Eesti madalikul on loodud rannamaastike ja taimekoosluste kaitseks, hõlmates suuri soolaamasid, metsamassiive ja liivarandu. Peraküla ümbruse järved on ümbritsetud 5 m kõrguste rannaluidetega, järvedel kasvab valge vesiroos ja lääne mõõkrohi. Rannikuala paelub rannamõnude nautlejaid ja surfareid, metsad ning rabad on marja- ja seenerohked. Puhkealal asuvad teabepunkt, lõkke- ja telkimisplatsid. RMK Nõva puhkealal asub Nõva külastuskeskus, kust saad teavet ümbruskonna vaatamisväärsuste kohta ja nõuandeid matkamarsruutide koostamise kohta.  

Peraküla, Lääne-Nigula vald

Jalgrattalaenutus Vormsi saarel Sviby sadamas

Laenutuses on 50 jalgratast. Jalgrattad on 3 või 1 käigulised ning Vormsi teedele ja maastikule eriti sobivad. Jalgratastel on pakiraamid, samuti saad vajadusel kasutada spetsiaalset lasteistet. Vormsil on hästi väljaarenenud teede- ja jalgrattateede võrk ning liigelda on võrreldes mandriga turvaline. Jalgrattaga sõites saad palju meeldivama kontakti loodusega ning pääsed kohtadesse, kuhu autoga asja ei ole. Laenuta ratas alates 1,5 tunnist kuni soovi korral mitme ööpäevani.

Sviby küla, Vormsi vald

Jalgrataste laenutus kaupluses Rattad Vabaaeg

Kauplusest Rattad Vabaaeg saad laenutada lasterattaid, maastikurattaid, linnarattaid ja matkarattaid. Lisaks on olemas turvavarustus ja kiivrid. Rattasõitu saavad nautida ka pere väiksemad, nende jaoks on meil pakkuda rattatoolid. Kui oma ratas läheb katki, siis ka selle saad meie juures korda teha! Lisaks on võimalik meie juures ööbida toas, telkimisplatsil või tulla matkaautoga. Laenutame jalgrattaid gruppidele. Omame üle 20-aastast rattalaenutuse kogemust ning oskame meie valikust leida Sulle sobiva rendiratta.  

Haapsalu linn, Haapsalu, Karja tänav 22

Jalgrataste laenutus Grand Holm Marina sadamas

Avastage kaunist kuurortlinna jalgratastel! Grand Holm Marina sadamast jõuate kõigi piirkonna vaatamisväärsusteni mööda õdusat promenaadi või idüllilisi tänavaid. Grand Holm Marina jahisadama ühe teenusena pakume jalgrataste laenutamist. Meilt saab laenutada kaasaegseid jalgrattaid, mis on varustatud rattalukuga ning pakiraami ja/või korviga. Grand Holm Marina jahisadama jalgrattarent on avatud aktiivsel navigatsiooniperioodil iga päev kell 09:00-21:00. Ühe rendipäeva hind on 10 eurot. Korraga saab rentida kuni kaheksat jalgratast.

Haapsalu linn, Haapsalu, Holmi tänav 14

Allika matkarada Vormsil

2 km pikkune rada asub suhteliselt niiskel ja liigniiskel alal Vormsi maastikukaitsealal. Matkaraja suurimad vaatamisväärsused on Suurallikas ja Raviallikas ning kindlasti naudi vaadet Prästviigi järvele. Rada on varustatud suunaviitade ja infotahvliga. Osaliselt on pinnasetee, liigniisketel aladel laudtee ja purded. Märjal ajal on matkarada mudane ja raskesti läbitav. Sobivateks jalanõudeks on kummikud. Rajal on ka vaateplatvorm 2,5-meetri kõrguse puitkonstruktsiooniga.

Suuremõisa küla, Vormsi vald

Paralepa metsarajad

Haapsalu lähedal Paralepa parkmetsa vaikuses on 3 ja 5 km pikkused Paralepa metsarajad. Radadel on võimlemiseks mitmeid võimalusi nagu rööbaspuud ja poom, samuti saad proovida lõuga tõmmata või üle takistuste jooksu harjutada. Radade läbimist hõlbustab läheduses asuva hotell Fra Mare administraatorilt tasuta kaasa antav kaart. Kaardile on joonistatud tervise-ja suusarada, mis on looduses tähistatud, samuti saad hotellist laenutada käimiskeppe ja jalgrattaid või talvel suuski.

Haapsalu linn, Haapsalu, Ranna tee 2