Läänemaal toimub asju

Romantilises väikelinnas Haapsalus ja pisikestes külades ootavad Sind külalislahked inimesed, üllatades oma siiruse ning ajaloo- ja kultuurihuviga. Siin viibinud külalisi meenutatakse ikka ja jälle suure austusega.

Osmussaare tuletorn

Osmussaar on huvitava looduse ja asustuslooga. Saare põlisasukateks olid sajandite vältel rannarootslased, Teise Maailmasõja järel oli Osmussaar suletud piiritsoon, kus paiknes Nõukogude sõjaväeüksus.
Pisikese saare pikkus on 4,8 km, laius 1,6 km, kõrgeim koht 8 meetrit. Osmussaarel leidub ka mitmeid kauneid orhideeliike. Maastikule annavad omapära pankrannik, bretšarahnud, ulatuslikud klibuvallialad ja kadastik. 
Saare loodetipus pankrannikul kõrgub triibuline raudbetoonist tuletorn, mis on ehitatud 1954.aastal ja kõrguses avaneb lummav vaade merele ja saarele. 

Lija käsitööpood

Haapsalu linnasüdames peatänaval asuvast mõnusast Lija käsitööpoest leiate Eesti väikeettevõtete valmistatud tooteid ja ka omatoodangut, mis on valmistatud Haapsalus. Omanäoline käsitöö sobib kodu kaunistamiseks ja kingituseks, meened aga meenutamaks külaskäiku Haapsalusse.
Ootame teid rõõmuga!

Innovatsioonikeskus INNOKAS. Robootika ja virtuaalreaalsus

JUULIS suletud.

Haapsalus asub põnev innovatsioonikeskus INNOKAS, kuhu oodatakse lõbusalt aega veetma peresid mudilastest nooremeelsete vanavanemateni, lasteaia- ja kooligruppe. INNOKAS soosib isetegemist läbi leiutamise ja uurimise, külalised saavad käed külge lüüa loodusseaduste avastamisel.

Innoka usin meeskond püüdleb, et kõik huvilised saaksid läbi paeluvate tegevuste ise midagi luua ja leiutades maailma seaduspärasusi uurida.
Robootika kõrval on võimalus siseneda virtuaalreaalsusesse, teha keemiakatseid uhiuues keemialaboris.
Lisaks kõigele saab INNOKAS pidada sünnipäevi ja firmaüritusi.

Haapsalu linnuse muuseum

Haapsalu piiskopilinnus on 13. sajandist pärinev arhitektuuripärl, mis kuni 17. sajandi lõpuni oli kohalike võimukandjate residentsiks.

Pealinnuses asuvas muuseumis on olulisel kohal linnuse enda ajalugu. Tutvustatakse linnuse ehituslugu, Haapsalu linna sündi ning Saare-Lääne piiskopkonna valitsejate ja sealsete elanike käekäiku. Selleks, et toonast aega paremini mõista, saab külastaja ise käed külge panna ja proovida erinevaid mehhanisme. Müüridel kulgevad käiguteed kutsuvad külastaja vaatama linnust ja maalilist Haapsalut täiesti uuelt, linna kõrgeimalt tasandilt.

Tsaariaegne Risti veetorn Läänemaal

Tsaariaegne Risti veetorn kuulub Risti raudteejaama kompleksi juurde. Raudteejaam rajati koos raudteeliiniga 1904. aastal, aasta hiljem valmis jaamahoone ning veetorn rajati ilmselt samal ajajärgul.

Veetorni funktsiooniks oli auruvedurite veega varustamine. Torni ülaosas asus veepaak ehk reservuaar, alumisel korrusel aga veesoojendi ehk katel, millega soojendati torni vältimaks vee külmumist paagis.

Ettetellimisel saab mööda ajaloolist keerdtreppi minna reservuaari juurde. Esimesel korrusel on võimalik tutvuda tolleaegsete töövahenditega ja näitusega, mis kirjeldab tööd veetornis. 

Haeska Keraamika

Haeska Keraamika on keraamikatöökoda Matsalu lahe põhjakaldal, kus elab ja töötab keraamik Margit Mald. Margiti keraamilised vormid on lihtsad ja mängulised. Need kutsuvad vaatama, katsuma ja igapäevaselt kasutama. Ehk tundma rõõmu ja naudingut!