Läänemaa on aktiivse puhkaja paradiis

Läänemaa rikkalik kultuuriruum oma traditsioonide ja kommetega pakub põnevaid võimalusi kvaliteetaja veetmiseks.

Kas tahaksid midagi uut proovida või teistmoodi teha?
Et sinu puhkus või tööalane seminar oleks kui väike seiklus sinu valitud
teemal ja kohalike eripäradega?

See on koht, kus saavad kokku Haapsalu ja Läänemaa ettevõtlike inimeste vahvad ideed ja kirg kõige läänemaise suhtes ning sinu soovid.
Põnevad õpitoad, ainulaadsed elamused ja tegevused, mis sobivad nii sõprade seltskonnale, perele, meeskonnaüritustele ja konverentsidele – meil on seda kõike.

Leia omale sobiv.

Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuse suusarajad

Haapsalust 20 kilomeetri kaugusel asuvas Paliveres on eri pikkuse ja mõnusa raskusastmega suusarajad ning kelgu- ja lumelauanõlvad. Hooldatud suusarajad võimaldavad  suusatada vaba- ja klassikalises tehnikas. Valgustud suusarada 1,5 km on talveperioodil valgustatud kuni kella 21-ni. Kohapeal on suusalaenutus avatud laupäeval ja pühapäeval kell 10-18. Tööpäevadel suusalaenutus avatud Läänemaa koolidele ja spordiklubide treeningrühmadele eelregistreerimisega +372 5052565 Raja alguses on parkla sõiduautole.

Allikmaa küla, Lääne-Nigula vald, Mäepealse tee

Purjetame Haapsalust Vormsi saarele puhkama

Tule puhka purjetades Vormsi saarele! Vormsi on 93 km² suurune saar Läänemeres.  Hind 380€. •Edasi-tagasi-hind kehtib kogu reisijatehulga, mitte üksikreisija kohta! •Seltskonnaks võib olla üks või maksimaalselt 8 reisijat. Sõitmiseks: * kirjuta e-mailile kuupäev ja kellaaeg, mis ajavahemikus Sa sõita soovid; * mitmekesi te sõitma tulete. Kui kaasas on lapsi, siis mitu ning mis vanuses; * jäta meile oma nimi ning telefoni nr, et vajadusel ühendust võtta; * lisa arve saaja täpsed rekvisiidid. Pärast arve tasumist saadame juhtnöörid, kuidas sõidule tulla.

Haapsalu linn, Haapsalu, Holmi tänav

Tõukekelguretk Haapsalu lahel

Kui suusalund pole ning uisu jaoks jää konaravõitu, siis parim viis talviseks liikumiseks on kindlasti tõukekelk. Tõukekelgule saab kinnitada ka suusad alla ja see teeb temast muutlikes ilmastikutingimustes tõelise võidumehe! Liugleme kelkudega üle jääväljade, kiikame kaugemalt Haapsalu panoraami ning võtame einet Võnnu poolsaarel Truumani ehk Kalevipoja ehk tõelise Eesti mehe kivide juures. Rühma suurus on 6-25 inimest Matka kestvus on 2 – 3,5 tundi, sõltub ilmastiku- ja jääoludest Matka pikkus on u.7-12 km Võimalik on kokku leppida ka muu marsruut. Rühmadele soodustus.Toitlustust saab tellida.  

Haapsalu linn, Haapsalu, Uus-Sadama tänav

Purjetamine Haapsalus jahiga Meeri

Purjekas Meeri võtab pardale kuni 8 reisijat. Merereisi pikkuse saad ise valida. Kõige tavalisem sõit kestab 2-3 tundi, mille ajal saab ka ujuma minna. Kui on rohkem aega, võime minna Vormsile/Rohukülla jäätist sööma või sõidame ümber Hobulaiu. Küsi ka meie “Purjetame Vormsile” pakette! Kaugemale, näiteks Heltermaa, Kärdla, Roograhu, Dirhami, Virtsu, Kuivastu, Sõru või Orjaku sadamatesse minekuks tuleb varuda pool päeva kuni terve päev. Võite tellida reisi ka ühel suunal. Oma söögi ja joogi võite sõidule kaasa võtta, nõud on jahis olemas. 1-2 in 15.-/h/in; 3-8 in 10.-/h/in (esimene tund min 50.-)

Haapsalu linn, Haapsalu, Westmeri tänav 1

Tõukekelkude ja matkauiskude laenutus Haapsalu lahel ja Väinamere rannikul

Tule ja veeda mõnus sportlik talvine päev looduses! Vali endale sobiv aeg ja suund ning proovi kelgutamise rõõme jäätunud Haapsalu lahel! Meil on 24 kerget sportkelku ning 6 istmetega puitraamiga soome kelku, kuhu saad istuma sättida ka pere pesamuna. Kelgud on ka lastele sõitmiseks sobilikud. Soovitame tõukekelke ette tellida vähemalt üks päev varem! Võimalik on pidada ka sünnipäevasid, firmapidusid ja tähtpäevil. Matkauiske on 12 paari (Zandstra). Lisaks on olemas uiskudele ka erinevates suurustes vabastiiili (Skate) suusasaapad ning suusakepid.

Haapsalu linn, Haapsalu, Ranna tee

Haapsalu Väikese viigi liuväli

Kui ilmataat piisavalt pakast annab, siis Haapsalu Väikese viigi liuväljal on tegevust terveks päevaks nii lastele kui ka kogu perele. Suurematele uisufännidele korraldatakse uisumaratone ja sportlikke võistlusi jääl. Võta sõbrad kaasa ja  veeda üks päev viigil uisutades või hokit mängides. Talvine kaunis lahe ümbrus ja võrratute värvidega õhtupäikese loojang pakub imelist talvemuinasjutulikku elamust. Uisutada ja suusatada võib ka merejääl Haapsalu Ees- ja Tagalahel. Uuri eelnevalt ilmastikuolusid.

Haapsalu linn, Haapsalu, Sadama tänav