Läänemaa on aktiivse puhkaja paradiis

Läänemaa rikkalik kultuuriruum oma traditsioonide ja kommetega pakub põnevaid võimalusi kvaliteetaja veetmiseks.

Kas tahaksid midagi uut proovida või teistmoodi teha?
Et sinu puhkus või tööalane seminar oleks kui väike seiklus sinu valitud teemal ja kohalike eripäradega?

See on koht, kus saavad kokku Haapsalu ja Läänemaa ettevõtlike inimeste vahvad ideed ja kirg kõige läänemaise suhtes ning sinu soovid.
Põnevad õpitoad, ainulaadsed elamused ja tegevused, mis sobivad nii sõprade seltskonnale, perele, meeskonnaüritustele ja konverentsidele – meil on seda kõike.

Leia omale sobiv.

Hobulaiu ja Seasaare geopeituse aardeotsing purjekal Meeri

Päevase purjetamise jooksul jõuame mõlemale saarele aardeid otsima. Kummalegi saarele jahiga randuda ei saa, jääme kalda lähedale, umbes 160-250 meetri kaugusele ankrusse ja edasi läheme aerupaadiga. Tugevamad ujujad võivad soovi korral ise saarele ujuda. Kahe aarde geotripi jaoks tasub arvestada terve päevaga – 8 tundi, ühel saarel aarde otsimine võtab u 5 tundi. Oma söök ja jook võtke jahile kaasa. Sööginõud ja tualett on jahis olemas. Geopeitus on värskes õhus mängitav aardeotsimismäng, milles osalejad kasutavad GPS-i või kaarte, et otsida spetsiaalseid geopeituse aardeid.

Haapsalu veetakso

Haapsalu veetakso pakub veetakso teenust Haapsalu Grand Holm Marina sadama ja Österby sadama vahel. Veetakso on hea võimalus jõuda Noarootsi poolsaarele, et minna avastama kunagisi rannarootslaste alasid. Veetaksos on ruumi 10-le inimesele ning kaasa saab võtta ka jalgrattad, et Noarootsi külastus veelgi põnevam oleks. Veetakso töötab E-N ettetellimisel ning R-P eeltellimisel ja graafiku alusel, mis avaldatakse Facebookis. Hea teada: Haapsalust Österby sadamasse sõidab autoga 45 minutit, kuid tänu veetaksole on võimalik kohale jõuda vaid 10 minutiga. Teenust pakutakse vaid suveperioodi jooksul.

Mironov talu

Mironov talu pakub Eestis ainulaadset koduloomateatrit, kus on koerad, ponid, kitsed, mägilehmad, kanad ja hobused. Talus on võimalik lastel ponidega ratsutada, loomadega mängida. Neljajalgsed artistid näitavad teile ka tsirkusetrikke. Koduloomateater vabas õhus toimub suveperioodil igal laupäeval. Teistel aegadel on võimalik talu lihtsalt külastada ja tutvuda meie lemmikloomadega ning tegevustega talus. Mironov talu peavad Katja ja Aleksandr Mironovid, kes varasemalt on töötanud Moskva tsirkuses. Mironov talu asub Tallinnast 70km kaugusel ning Haapsalust 35km kaugusel.

Haapsalu Seikluspark

Haapsalu seikluspark asub ilusas Paralepa parkmetsas (kesklinnast 2 km kaugusel). Seikluspargis on neli erinevat seiklusrada mitmekülgsete mängude ning pea 50 atraktsiooniga (Tarzani hüpe, zip-line laskumine). Väiksematele seiklejatele on lastepark, kus rajad on madalad ja ohutud. Suuremad seiklejad võivad end leida 14 meetri kõrguselt laskumas ja ronimas, kõik rajad lõppevad zip-line laskumisega. Seiklusvõimalusi pakume aastaringselt, vastavalt ilmastikule ja loodusoludele. Pakume rõõmu ja seiklemishimu nii suurtele kui väikestele, tule pere, sõprade või klassiga! Seiklus on õhus!

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse ligipääsetav tegevuspark

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse (HNRK) tegevuspark Haapsalu promenaadil on mõeldud ratastoolikasutajatele.  See on oluline lisavõimalus inimestele, kes õnnetu juhuse või haiguse tõttu vajavad liikumiseks ratastooli. Pargi atraktsioonid aitavad nii väikestel kui ka täiskasvanud ratastoolikasutajatel tunda rõõmu värskes õhus liikumisest ja enda treenimisest. HNRK taastusravil olevatele inimestele pakub tegevuspark uusi võimalusi mitmekülgsemateks ja huvitavamateks treeninguteks. Pargis saab kiikuda, mängida korvpalli, teha kätele või jalgadele mõõdukat jõutreeningut.

Paralepa välijõusaal

Haapsalus Paralepa välijõusaalis on 7 erinevat pinki, kus on võimalik teha erinevaid lihastreeningu- ning venitusharjutusi. Pingid on varustatud ka kasutusjuhenditega. Paralepa välijõusaal asub Fra Mare Thalasso Spa ligidal Paralepa Terviseraja parkla kõrval männimetsa all. Jõusaal on ka Paralepa Terviseradade alguspunktiks.