Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Teeliste kirikud

Eestimaal ringi sõites näed, et paljudes kohtades kõrgub kirik üle küla. See on kaugele näha ja on olnud nii juba mitusada aastat. Teisal on kirik peitunud puude varju ja tema leidmiseks tuleb teada teed. Mõni neist võib olla arhitektuuriime või on seal säilinud väga vana altarimaal. Kirik võib olla väliselt tagasihoidlik, kuid seda põnevamaid lugusid peitev.

Kui jõuad oma rännakul kirikuni, mis on uus või vana, suur ja uhke või pigem tagasihoidlik, on ukse avamine teekonda ja kohalejõudmist väärt.


Läänemaal on tõeliselt põnevaid kirikuid nii sakraalarhitektuuri kui ka kunsti- ja kultuuriajaloo poolest.

Teeliste Kirikud tutvustavad kauneid ja paljuski unikaalseid Eesti eri konfessioonide sakraalhooneid: kirikuid, kabeleid, palvemaju ja kloostreid.

Ei maksa peljata pühakodadesse sisse astumist – need on avatud kõigile huvilistele!

Teeliste Kirikutest leiab informatsiooni enam kui 400 Eesti pühakoja kohta. Lisaks kirikute kontaktandmed neile, kes soovivad külastuse eelnevalt kokku leppida, samuti jumalateenistuste ja palvuste ajad.

Vähe teatakse, et paljude pühakodade juures leiduvad majutusasutused, mis pole mõeldud vaid kirikuga seotud inimestele, vaid nendes võib öömaja leida iga väsinud rändur.

Infot Teeliste Kirikute kohta leiab koduleheküljelt www.teelistekirikud.ekn.ee ja ka trükisest, mida on võimalik saada näiteks Haapsalu turismiinfopunktist.

Teeliste Kirikud ootavad külla kõiki huvilisi – olgu siis pühaduseotsijaid, arhitektuuri-, ajaloo- ja kultuurihuvilisi või lihtsalt oma reisil kirikute juurde sattunud rändureid.

Uks on avatud – astu sisse!

Sulle võib veel meeldida