Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Kaunis sügis kutsub õue

Põhjamaiselt karged talvehommikud lausa kutsuvad loodusesse. See on suurepärane võimalus saada mõnus toonus värskes õhus liikumisest ning koguda positiivset energiat eelseisvaks talveks.
Käes on tõeliselt mõnusad ilmad võtmaks ette räätsamatka Marimetsa rabas.

Läänemaa maaliliseim raba on nüüd kaunistatud valge hommikuhärmatisega ning räätsad võimaldavad kerge vaevaga ka väljaspool laudteed. Räätsamatku Marimetsa rabas korraldavad näiteks ettevõtted 360 kraadi ning Hiking Estonia.

Loodus on valmistumas talve tulekuks.

Osa rändlinde lahkub juba varakult, kuid viimaseid rändlinde võib leida veel suure pakase tulekuni.

Linnuvaatlus hilissügisel ja talvekuudel pole kindlasti igav – vastupidi. Siia on jõudnud mitmed sulelistest talikülalised, kes pesitsevad kaugel põhjas ja on nüüd toiduotsingul liikumas lõuna poole. Ühed silmatorkavamad talikülalised on kahtlemata siidisabad, kes tegutsevad enamasti suurtes parvedes. Nende kuldnoka-suuruste lindudega võib tähelepanelik loodusehuviline kohtuda isegi Haapsalu linnatänavatel. Neid usinaid “marjulisi” tasub otsida eelkõige pihlakatelt ja viirpuudelt, kus nad maiustamas käivad.

 

Külamaastikus ringi liikudes tasub pilku peal hoida elektripostidel ja -traatidel.

Just sellistes kohtades varitseb saaki märksa haruldasem talikülaline – vöötkakk, keda on sel talvel Läänemaal juba kohatud.

Erinevalt paljudest teistest kakkudest tegutsevad vöötkakud täiesti päevavalges!

Sulle võib veel meeldida