Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Värviküllased rabavaated ja valmistumine põtrade pulmadeks

Sügisvärvides Marimetsa

Pealinnast vaid tunnise autosõidu kaugusel asub Läänemaa kauneim raba – Marimetsa. Siia viib RMK matkarada, mis alguses kulgeb läbi vana kuusemetsa, jätkub rabaserva jõudes laudteega ning kulmineerub matkaraja lõpus oleva vaatetorniga, kust avaneb hea vaade maalilistele rabalaugastele.

Marimetsa raba on põnev külastada ka neil, kes siin juba korduvalt käinud, sest iga käik on eriline ja kordumatu. Nüüd hakkavad rabamaastikud värvuma sügiseseks ning teekonnal läbi metsa võivad huvilised leida ka seeni ning marju. Parima elamuse saamiseks soovitame matka ette võtta varahommikul päikesetõusu ajal.

Algamas on põtrade pulmaaeg!

Peagi on käes september. Kõik on uus septembrikuus ka põtrade elus. Nüüdseks on põdrapullid endale uued uhked sarved kasvatanud. Pilkupüüdvad sarved kõnelevad põdrapulli heast tervisest ning seepärast on võimsamate sarvede omanikud põdralehmade seas eriti hinnatud. Muidugi peavad ka kõige vägevamad põdrapullid olema valvsad ja pulma kutsumata külalised ehk konkureerivad põdrapullid eemale peletama.

Matsalu rahvuspark on üks parimaid paiku põdravaatluseks kogu Euroopas. Pulmaetendused toimuvad soodsa ilmaga siinsetel luhaniitudel igal hommikul ja õhtul. Kohale tasub tulla päikesetõusu või-loojangu ajal, sest pulmalised on häbelikud ning eelistavad tegutseda hämaras. Kindlasti tuleb põtru vaatlema minnes järgida kaitsekorda ning jälgida loomi mõnest vaatetornist või liikudes mööda teid ja matkaradu. Põtru võib vaatama minna ka koos mõne kohaliku giidiga, vastavaid reise pakuvad ettevõtted Birding Haapsalu ja Natourest.

Lindude sügisränne on hoogu kogumas

Lindude sügisränne on üha suuremat hoogu kogumas. Mõned pikema rändeteega sulelised on meie aladelt juba märkamatult lahkunud. Tasapisi hakkavad tühjaks jääma valge-toonekurgede pesad. Samal ajal koguneb põldudele üha enam lärmakaid sookurgi ning elektritraatidele sädistavaid pääsukesi.

Sulle võib veel meeldida