Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Avasta romantiline Haapsalu

Tere tulemast Haapsallu — Eesti pealinnast Tallinnast vaid ühe sõidutunni kaugusel asuvasse Põhjamaade Veneetsiasse, nagu seda enam kui 740 aastast linna hüütud on.

Haapsalu on ideaalne sihtkoht nii peredele, romantikat otsivatele paaridele kui ka terviseturgutajatele, kes soovivad ilusas kuurortlinnas jalutada, piknikke pidada, ujuda ning kultuurisündmusi ja spaasid külastada.

1279. aastal asutatud linn on läbi aegade vastu võtnud kuninglikke kõrgusi ja vaimuhiiglasi, olnud suveparadiisiks külalistele nii idast kui läänest, põhjast ja lõunast.

Haapsalut kui Saare-Lääne piiskopkonna sajanditepikkust keskust, meenutavad iidsed lossivaremed ja toomkirik, kus augusti täiskuuöödel on võimalik kohtuda salapärase Valge Daamiga…

Pärast meremuda raviva toime avastamist muutus Haapsalu kiiresti õitsvaks, romantiliseks suvituslinnaks, mis sai populaarseks pea kogu Euroopas.

Kui sa pole käinud nendes kohtades, pole sa Haapsalut näinud!

Haapsalu raudteejaam – uhke 1906. aastal valminud jaamahoone koos tol ajal pikima katusealuse perrooniga (216 meetrit) kogu Põhja-Euroopas. Uhke jaamahoone ehitati Haapsalu suvekülalistele, eriti tsaariperekonna liikmetele mõeldes.

Jaamahoones asub raudtee- ja sidemuuseum ning muuseumieksponaadid on ka rööbastel seisvad vedurid-vagunid. 

Jaama paviljonis korraldatakse kontserte, moešõusid ja ka uhkeid gurmeeõhtusööke.

Jalutuskäik Õhtu kaldal – raudteejaamast kulgeb vanale raudteetammile rajatud Läänemaa tervisetee, mis juhatab jalutaja Õhtu kaldale, ühel käel tüüne meri, teisel Haapsalu kaunis puitarhitektuur. Keegi ei pääse seal uitmõttest – kui vaid saaks nädalakesegi ühes nendest majadest suvitada!

Väiksed tänavad juhatavad Väikse viigi äärde – nimi ei suuda kunagi edasi anda selle veekogu maalilisust! Tegelikult võiks seda nimetada hoopis Luikede järveks, sest Väike viik on neile graatsilistele, kuninglikele lindudele koduks. Ei puudu ka õukond – pardid, haned ja paljud teised veelinnud.

Poolkaarega ümber Väikese viigi jalutades jõuab Haapsalu Promenaadile, mille alguses troonib maailmakuulsa helilooja Pjotr Tšaikovski pink. Selle pingil on aastakümnete jooksul istunud paljud kuulsad inimesed. Võid ennast sellesse mõttelisse nimekirja lisada.

 

Haapsalu Promenaad on igaühe soovide täitumine, kelle hinges on kasvõi kübekenegi romantikat! Paljud ütlevad, et see on kõige ilusam koht jalutamiseks, mida võib soovida. Sõnad jäävad siin jõuetuks. Seda peab ise kogema.
Puitpitsiline Kuursaal on Haapsalu Promenaadi uhke pärl ja mitte vaid silmailu mõttes – suviti saab Kuursaalist mitmekesise kultuurikavaga restoran.

Kes jalutab Promenaadi lõpuni, jõuab Hommiku kalda kaudu Krahviaeda ja Piiskopilinnusessemis on saanud Haapsalu sümboliks. See ongi koht, kus sündis legend Valgest Daamist.

Pärast sellist jalutuskäiku pole midagi paremat, kui väike lõõgastus spaas ja tunnike mõnes paljudest Haapsalu kohvikutest, kus pakutakse imelisi hõrgutisi, mis meelitavad inimesi sellesse kuurortlinna nagu mesilasi õiele.

Sa oled õiges kohas. Rohkem romantilisemaks enam minna ei saa!

Sulle võib veel meeldida