Kuhu minna ja mida teha Vormsil

Romantilises väikelinnas Haapsalus ja pisikestes külades ootavad Sind külalislahked inimesed, üllatades oma siiruse ning ajaloo- ja kultuurihuviga. Siin viibinud külalisi meenutatakse ikka ja jälle suure austusega.

Saxby Vaatetorni puhkemajad

Saxby Vaatetorni puhkemajad asuvad Vormsi läänerannikul looduskaitse all oleval paesel kaldal. Majade juures on rõhku pandud ümbritsevale keskkonnale, hea vaade avaneb nii merele kui metsale. Päike loojub täpselt puhkemajade akende ette! Saunamajas on kohti neljale ning puhkemajas viiele inimesele. Mõlemas majas on täismugavustega köök ja puupliit, õues on olemas gaasigrill koos toolide ja lauaga.  Majades kasutatakse vaid päikeseenergiat ning hooned on valmistatud loodussõbralikest materjalidest. Majade minimaalne rendiaeg on 2 ööd hinnaga 500 eurot.

Smesa Ait

Idülliline külalistemaja „Smesa Ait” on ehe ja ainulaadne majutus Vormsi saarel, Hosby küla rannas.  Aidas on kõik vajalik mugavaks puhkuseks: Kööginurk, külmik, söögivalmistamise võimalus ja duššKõik vajalik toidu valmistamiseks ja nautimiseks, lisaks kohvi ja tee valikVoodilinad ning rätikudKülaliste WiFiSuur terrass, grill ja chill õuelRohkel õue tegevusi kogu pereleKuninglikeks vajadusteks luksuslik õue-kemmerg „Õkva”Suve SPA Sauna ja  kümblustünngaHosby külas on sadam – tule kaatri või paadiga! Lisaks toitlustuse võimalus! Tule ja avasta Vormsit, üks imeline paik – ägedate inimestega!

Tare-Tareke Grillbaar

Tare-Tareke on väike toitlustuskoht Sviby sadamakülas. Tare-Tarekeses valmistame kõik road A la carte toidukaardi järgi ja kohalikust toorainest. Paljud toiduks vajaminevad toiduained kasvatame ise. Menüüs on suur valik grillitud kala, maheveist, lambaliha, grillitud kanafilee ja sealiha. Teretulnud on ka  veganid ja taimetoitlased.  Toitlustame gruppe. Gruppide jaoks meil on töötatud välja buffeemenüü, et teenindamine sujuks kiiresti ja kõik saaksid süüa nii palju kui soovi on. Toitlustame ainult väliterrassil.

Vormsi Valge Villa

Vormsil, Suuremõisa südames asuv vastvalminud palkmaja pakub parimat võimalust eralduda suure maailma siginast-saginast ja kogeda saare imelist rahu ja vaikust. Ootame ööbima peresid/sõpruskondi, kes seda ka hindavad. Talvel on ööbimiskohti kuni 7 inimesele aga soojemal ajal mahub lisatasu eest õuepealsesse  aita magama veel kuni 4 inimest.         Maja ümbritseb suur taastatud kivimüüridega aed, mis tekitab tunde, et oled turvaliselt hoitud ja muust maailmast eraldatud.     Jalutuskäigu kaugusel on salapärane Suurallikas oma matkarajaga ja müstiline Huitbergi kühm.        Vormsi on eriline!     

Vormsi Talumuuseum

Vormsi on saar, kus sajandeid elasid rootslased. Varasemad teadaolevad dokumendid räägivad asustusest juba 13. sajandil. Vormsi oli rootsikeelne saar, kus näiteks 1934. aastal elas 2393 rootslast ning 122 eestlast. Vormsi Talumuuseum on tüüpiline II maailmasõja eelne vormsirootslaste talu koos sellega kaasnevaga. Talu on taastatud vanade fotode ja kirjalike allikate abil ning loomulikult ka Vormsis sündinud ja sõja eest Rootsi põgenenud vormsilaste mälestuste põhjal. Muuseumis on müügil Vormsi käsitöö, suveniirid ja Vormsi teemalised raamatud.

Hosby Päkapikumaja

Oled unistanud puhkusest looduses ja privaatsuses? Siis on Hosby Päkapikumaja sinu jaoks täpselt õige koht. Päkapikumaja asub Vormsi saarel, väikeses Hosby külas otse mere ääres männipuude vahel. Päkapikumajas ja onnis on kokku 6 voodikohta ning sõbralikud koduloomad on Päkamaal teretulnud. Suvisel hooajal on hinna sees ka jalgrattad, see on imeline võimalus minna avastama põnevat Vormsi saart. Pererahvas annab kaasa ka sisukad legendid saare kohta, et saare avastamine lihtsam oleks. Lõõgastust pakub puuküttega saun (Päka SPA) ja mõnusad võrkkiiged. Sind ootab külm tervistusvahuvein!