White Guide Nordic 2020 soovitused Läänemaale

Põhjamaade restoranide teejuht White Guide soovitab Läänemaal külastada viit restorani.

White Guide’i meeskond külastab aasta jooksul erinevaid restorane ja hindab restoranides pakutavat toitu, jooke, teenindust ja atmosfääri.

Läänemaa söögikohtadest leiab kõige kõrgemalt kohalt Kärme Küüliku, kes saavutas kõrgtaseme.

Puhkaeestis.ee:
Meie lihakäntsakad saavad grillitud lahtisel tulel ja meie jäneseliha valmib suurima lugupidamisega pikk-kõrva hõrgu maitse vastu.
Meie pitsad saavad oma pruunid servad spetsiaalselt itaaliast toodud puuküttega pitsaahjus ja päris oma pastamasinas valminud pasta teeb poest ostetud makaronile silmad ette.
Meie veinikelder on täis maitsvate roogadega hästi sobituvaid bukette ja õlu on alati külm.

Järgmise taseme – väga hea, saavutas Hapsal Dietrich.

Puhkaeestis.ee:
Dietrichi kohvik on muljetavaldava ajalooga, aga uue Hapsal Dietrichi kohviku loojateks oli 2013. aastal kaks perekonda, kelle kirg ja hobi on kokkamine, söögi nautimine, armastus väikeste kohvikute vastu ning austus Haapsalu ajaloo, vana arhitektuuri ja eestiaegse mööbli vastu. Ka kohvikust leiab palju eestiaegseid sisekujunduselemente ja oleme proovinud kujundada seda nii nagu see oli 100 aastat tagasi.

Tere tulemast!

Samuti väga hea taseme saavutas Grand Holm Marina restoran.

White Guide:
Haapsalu jahisadam Grand Holm Marina on kõlavat nime väärt. Tegu on ühe kõige kaunima jahisadamaga Eestis. Selle restorani lauad on suvel veele nii lähedal, et kui kai oleks madalam saaks söögi ajal jalad vette pista. Söögid samuti, aga joogid  eriti on  paeluva miljöö väärilised. Paap Pihelgas on Eesti parimaid baristasid, seepärast tasub siia tulla kasvõi ainult kohvile. Erinevate väikeröstijate kohvid vahetuvad menüüs pidevalt.

Väga heale tasemele jõudis ka Dirhami Kalakohvik.

Puhkaeestis.ee:
Dirhami Kalakohviku võib võtta kokku sõnadega “mõnusad maitsed ja meri”.
Kohvik on küll kõrvalises kohas, kuid sõit sinna tasub igati ära, sest asukoht otse mererannal vaatega Osmussaarele ja imelisele päikeseloojangule on erandlikud. Õnneks on meil ka külalistemaja, et pikemaks jääda.
Nagu nimigi ütleb, on menüüs rõhku pandud kalale, suures osas kohalikule kalale.
Soovitame kindlasti eelnevalt laud broneerida, sest see aitab meil siin maailmalõpu kohvikus piisavas koguses toorainet varuda, õigeks ajaks ettevalmistusi teha ning tööjõudu kokku ajada.
Tule avastama! Elamus on garanteeritud!

Hea tasemega restoraniks nimetatakse Purtse Gastrot.

Puhkaeestis.ee:
Purtse Gastro on õdusa interjööri ja mõnusa terrassiga gastropubi, mille tähtedeks on esmaklassiline toit ja pokaalides vahutav Purtse käsitööõlu, samuti ei puudu kosutavad kokteilid ja kihisevad vahuveinid. 
Menüü on rikkalik –  igaüks leiab midagi vastavalt maitsele.
Purtse Gastro asub Haapsalu linnuse kõrval ajaloolises krahviaias.

Kindlasti mõnusaim terrass söögi-joogi nautimiseks!

#visithaapsalu