White Guide 2022 soovitused Läänemaale

Põhjamaade restoranide teejuht White Guide soovitab Läänemaal külastada viit restorani.

White Guide’i meeskond külastab aasta jooksul erinevaid restorane ja hindab restoranides pakutavat toitu, jooke, teenindust ja atmosfääri.

Läänemaal saavutas sel aastal kõrgeima tulemuse restoran Von Gernet. Lisaks Von Gernetile on kõrgklassis esindatud veel Hapsal Dietrich ja Kärme Küülik.

Väga heale tasemele jõudsid Dirhami Kalakohvik ja #karjakuus.

Von Gernet kohvik-restoran

Kohviku Von Gernet loomisel on meid inspireerinud nii meri, arhitektuur kui ka ajalugu. Soovime, et tunneksid siin rõõmu elust, puhkusest ning naudiksid kõiki meie tagasihoidlikke hõrgutisi.

Menüüd luues sukeldusime esmalt arhiivi, et õppida tundma XIX sajandi tsaariõukonna toidueelistusi ja tolleaegse köögi käekirja. Nüüd võime käsi südamel öelda, et toome Sinuni parimaid klassikuid ja värskeid ideid nii Prantsuse kui ka Vene köögist. Loomulikult on kõik road saanud uue ja tänapäevase vormi. Menüüst leiad ka nii soolaseid hõrgutisi kui autentseid Prantsuse maiustusi.

Puhkaeestis.ee
Flavoursofestonia.com
Villafriedheim.ee

Kärme Küülik

Meie lihakäntsakad saavad grillitud lahtisel tulel ja meie jäneseliha valmib suurima lugupidamisega pikk-kõrva hõrgu maitse vastu.
Meie pitsad saavad oma pruunid servad spetsiaalselt itaaliast toodud puuküttega pitsaahjus ja päris oma pastamasinas valminud pasta teeb poest ostetud makaronile silmad ette.
Meie veinikelder on täis maitsvate roogadega hästi sobituvaid bukette ja õlu on alati külm.

Puhkaeestis.ee
Flavoursofestonia.com
Kyylik.ee

Hapsal Dietrich

Dietrichi kohvik on muljetavaldava ajalooga, aga uue Hapsal Dietrichi kohviku loojateks oli 2013. aastal kaks perekonda, kelle kirg ja hobi on kokkamine, söögi nautimine, armastus väikeste kohvikute vastu ning austus Haapsalu ajaloo, vana arhitektuuri ja eestiaegse mööbli vastu. Ka kohvikust leiab palju eestiaegseid sisekujunduselemente ja oleme proovinud kujundada seda nii nagu see oli 100 aastat tagasi.

Puhkaeestis.ee
Flavoursofestonia.com
Dietrich.ee

Dirhami Kalakohvik

Dirhami Kalakohviku võib võtta kokku sõnadega “mõnusad maitsed ja meri”.
Kohvik on küll kõrvalises kohas, kuid sõit sinna tasub igati ära, sest asukoht otse mererannal vaatega Osmussaarele ja imelisele päikeseloojangule on erandlikud. Õnneks on meil ka külalistemaja, et pikemaks jääda.
Nagu nimigi ütleb, on menüüs rõhku pandud kalale, suures osas kohalikule kalale.
Soovitame kindlasti eelnevalt laud broneerida, sest see aitab meil siin maailmalõpu kohvikus piisavas koguses toorainet varuda, õigeks ajaks ettevalmistusi teha ning tööjõudu kokku ajada.
Tule avastama! Elamus on garanteeritud!

Puhkaeestis.ee
Flavoursofestonia.com
Dirhami.ee

Estonia Dirhami Kalakohvik 5_Rivo Veber
241417805_407286904375148_4710257965878450718_n

Restoran #karjakuus

#KARJAKUUS on äge restoran, kus saab maitsta imelisi toite, häid veine ja säravaid kokteile. Restoranis on a la carte menüü, suussulavad magustoidud ning kiviahjus küpsetatud maitsvad flammid. Ka neljajalgsed on meie suured sõbrad, olete oodatud kogu perega meie juurde jalga puhkama!

Lisaks pakume erinevaid võimalusi ka koosolekute pidamiseks, gruppide toitlustamiseks ning sünnipäevade tähistamiseks. Korraldame ka eriüritusi – kunstinäituste, raamatuesitluste ning muusikaürituste näol.

Kohtumiseni #KARJAKUUS!

Puhkaeestis.ee
Flavoursofestonia.com
@Karjakuus

#visithaapsalu