Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Talvine loodus Läänemaal

Marimetsa raba

Raja esimene osa on pinnasetee, mis kulgeb algul mööda kõrgepingeliini alust, seejärel üle heinamaa Marimetsa ojani ning edasi piki ojakallast teabetahvliga varustatud puhkekohani. Puhkekohast viib laudtee Marimetsa rabasse. Raja lõpus asub puitplatvormil 7,6 m kõrgune vaatetorn.

Marimetsa rabas näed nii madalsood, siirdesood kui ka kõrgsood, ka linnustik ja taimestik on rikkalik.

Räätsamatk Marimetsa rabas

Talvine linnuvaatlus

Siia on jõudnud mitmed sulelistest talikülalised, kes pesitsevad kaugel põhjas ning on nüüd toiduotsingul liikumas lõuna poole. Ühed silmatorkavamad talikülalised on kahtlemata siidisabad, kes tegutsevad enamasti suurtes parvedes. Nende kuldnoka-suuruste lindudega võib tähelepanelik loodusehuviline kohtuda isegi Haapsalu linnatänavatel. Kuna tänavune pihlakasaak on kasin, siis tasub neid “marjulisi” otsida eelkõige viirpuudelt.

Külamaastikus ringi liikudes tasub pilku peal hoida elektripostidel ja -traatidel. Just sellistes kohtades varitseb saaki märksa haruldasem talikülaline – vöötkakk, keda on sel talvel Läänemaal juba kohatud. Erinevalt paljudest teistest kakkudest tegutsevad vöötkakud täiesti päevavalges!

Vaatetornid Läänemaal

Talvisel ajal tasub külastada Läänemaa loodust ja nautida vaateid vaatetornidest. 

Vaatetornidest võib märgata ka talvisel ajal põnevaid linde, näiteks roostikus tegutsevaid tihaseid. Matsalu luhaaladel liiguvad kitsed ja metssead, keda hea õnne korral võib märgata vaatetornidest.

Põnevad matkarajad Läänemaal

Läänemaal leidub rohkelt matkaradu. Neid jagub nii metsade, rabade, puisniitude kui teiste maastike keskele. Matkaradu on erineva pikkusega – pikematel matkaradadel saab teha mitme tunnise jalgsimatka, kuid leidub ka lühemaid matkaradu, kus ei väsi liigselt ära ka pere väiksemad matkasellid.

 Kõik matkarajad on viitadega tähistatud ja enamik neid on varustatud infostendidega, kust saab lugeda paiga loodusväärtuste kohta.

Marimetsa raba või Leidissood võib avastada ka koos giidiga. Juhendatud loodusretki rabades pakuvad näiteks Birding HaapsaluTeadlikud Elamused ja 360 kraadi.

Sulle võib veel meeldida