Sportlik puhkus Läänemaal – tõeline seiklus

Haapsalus ja Läänemaal on ka kõige sportlikum tegevus romantiline!

Olgu selleks jooksutiir Paralepa terviserajal või kepikõnd Väikse viigi kallastelt Promenaadile, vajutab ajalooline kuurortlinn sellele oma elegantse pitseri.

Otse Promenaadilt on suurepärane võimalus minna kajakimatkale Haapsalu tagalahel ja näha Haapsalut hoopis uue nurga alt. Mõnus mereõhk, avarad vaated ja kajakke saatvad veelinnud – kaks tundi unustamatut elamust!

Kui sellest isu täis ei saanud, võib ette võtta ligi seitsme tunnise süstamatka Ramsi neemele ja tagasi – Haapsalust piki Noarootsi rannikut, üle madalike ja läbi Voosi Kurgu Ramsi neemele. Jalasirutuspaus neemel ja tagasi.

Tõelised romantikud aga purjetavad Haapsalust Vormsile puhkama.

Aga muidugi võib ka lihtsalt paadi laenutada ja veidi omal käel seigelda, nii Haapsalus kui ka Vormsil.
Või hoopis õppida surfama. Miks mitte!

Võib-olla tahad hoopis maapurjetamist proovida?
Aga palun! Uuskaldale on loodud Eestis esimene ligi kilomeetri pikkune blokart maapurjetamise ringrada.

Neid, kes otsivad midagi ekstreemsemat, ootavad Haapsalu seikluspark ja Roosta seikluspark erinevate seiklusradade ja atraktsioonidega. Tarzan oleks neis seiklusparkides kõrgustes ronides ja läbi õhu lennates üliõnnelik!  

Kui jälle maa peal tagasi, võib seiklus jätkuda näiteks Greenhome puhkekeskuses ja selle lähiümbruses, ürgse looduse rüpes. Kuidas seal aega veedad, on täiesti oma teha : meeskonnakoolitus, mobiilne orienteerumine, discgolfi koolitus ja võistlusmäng, vibulaskmise seiklusmäng, vibukoolitus ja võistlus või labürint orienteerumine – anna oma soovidest teada ja naudi.

Võistluselemendi hindajad saavad mõõtu võtta tenniseväljakutel nii Haapsalus kui ka Tooraku turismitalus. Toorakule ei pea isegi tennisevarustust kaasa võtma – reketid ja pallid on pererahva poolt.

Küllaga avastamist väärt Noarootsi poolsaarel on veidi rahulikumas tempos, kuid jätkuvalt põnevat tegevust geopeituse huvilistele. Avastamist ootavad kolm aaret ja mängimiseks piisab nutitelefoni olemasolust ja loomupärasest nutikusest.
Seiklus algab Haapsalu Veskiviigi sadamast.

Kui vahepeal tundub, et eks ole juba käidud kah, võib minna hoopis vibulaskmist proovima ja mõtiskleda selle üle, kas Robin Hood ja tema imetabane laskmistäpsus oli pelgalt legend või on tema imetabamused lihtsalt pika harjutamise vili. Proovi järgi! Saad ka instruktori, kes sind Inglise traditsioonilise pikkvibu hingeeluga tuttavaks teeb.

Paliveres Pikajalamäel asub aga iga discgolfari unistus – discolfi park, kus on 30 erineva pikkusega rada. Rajad on lisaks erinevatele pikkustele jagatud ka raskusastmete järgi, nii et igav ei hakka seal kellegi.

Sealsamas on ka eri pikkuse ja mõnusa raskusastmega matkarajad, kus saab tegeleda jooksu, jalgrattasõidu, kepikõnni või matkamisega. Rajad on sobilikud ka orienteerumise ja geopeituse huvilistele.

Kõige krooniks on sul vehklemise pealinnas Haapsalus võimalus kehastuda musketäriks!
Sulle tutvustatakse vehklemise ajalugu ja algtõdesid, saad proovida, mis tunne on kanda kõige ehtsamat vehklemisvarustust nagu end maailma tippu vehelnud En Garde klubi sportlased, vehelda koos oma ala tippudega ja kogeda võimsaid adrenaliinisööste.

Ja mine tea – äkki õnnestub neid isegi torgata!

Mälestus kogu eluks.

Ja see pole veel kaugeltki kõik!

Vali endale meelepärane sportlik seiklus visithaapsalu.com lehelt SIIT.

Tule Läänemaale seiklema!

#visithaapsalu