SUVEÕHTU KONTSERT HAAPSALUS

EZMA Muusikaagentuuri suvekontserdil kōlab eesti ja vene kammermuusika tuntud heliloojatelt nagu Rahmaninov, Tormis, Gavrilin, Valgre.
 
Esinevad agentuuri solistid:
Ksenia Kuchukova (sopran)
Eda Zahharova (metsosopran)
Helin Kapten (pianist)
Lisaks saab nautida suurepärast Haapsalu kuursaali kohviku kööki.
Ksenia Kuchukova (sopran)
Ksenia alustas 2006.a. õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooni erialal Tõnu Kõrvitsa juhendamisel ning parallelselt võttis eraviisiliselt laulutunde Eda Zahharova juures. Võitis 2006.a. II preemia ja parima naislaulja tiitli Mart Saare nim. lauluvõistlusel Suure-Jaanis ning samal aastal astus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse laulu erialale prof. Mati Palmi lauluklassi.
Jõudis 2007.a. Ventspilsis “4th International Young Vocalist Competition of the Opera Singer Alida Vane” konkursi finaali ja võitis lootustandva noore vokalisti eripreemia.
Aastatel 2009- 2013 õppis klassikalist laulmist G. Verdi nim. Milaano Konservatooriumis prof. J. Anvelt – Scarafoni lauluklassis.
Osales 2010.a. maestro Jaime Aragall´i meistrikursustel.
Rahvusvahelise Giulietta Simionato konkursi finalist (2010).
Aastatel 2014-2016 õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistratuuris prof. Eva Märtson-Wilsoni lauluklassis.
II Tiit Kuusiku nim. rahvusvahelise liedi konkursi III preemia (2012) ja I preemia (2015).
Klaudia Taevi Rahvusvalise lauljate konkursi diplomand (2013).
ETV Telekonkursi “Klassikatähed 2013” diplomand.
Rahvusvahelise Vello Jürna nim lauljate konkursi finalist (2017).
Krasnojarskis toimunud Slovtsovi nim rahvusvahelise lauljate konkursi finalist (2017).
Turus toimunud Jean Sibeliuse nim rahvusvaheline konkursi III preemia ja laureaadi tiitel (2017).
Osales G. Verdi nim. Milaano Konservatooriumi ooperistuudio produktsioonides:
Colombina roll A. Salieri intermezzos “Arlecchinata “, Fiordispina roll D. Cimarosa ooperis “L´impresario in Angustie“, Trujamani roll M. de Falla teoses “El retablo del maese Pedro“.
Ksenia laulis 2013.a. Milano Verdi Auditooriumis Julia partiid P. Tšaikovski – S. Tanejevi “Romeo ja Julia“ ning 2016.a. laulis Ksenia naispeaosasid G. Donizetti ooperites “Campanello“ ja “Armujook“ Rahvusooper Estonias.
Ksenia Kuchukova soleeris järgmistes suurvormides: A. Vivaldi “Gloria“, G. Faure “Requiem“, J. Haydn “Sieben letzte Worte“, C. Saint-Saens “Oratorio de Noel“, J. Brahms “Ein deutschesRequiem“, G. Mahler 4th Symphony ning A. Honeggeri “Le roi David“.
Laulnud kontsertidel ja festivalidel Eestis, Lätis, Venemaal, Itaalias ja Saksamaal.
Teeb koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professori Helin Kapteniga.
“Eurovisioon 2018” konkursil osaleva pala “La Forza“ sõnade kaasautor.
 
Eda Zahharova (metsosopran)
Õppis aastatel 1978-1983 G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis Henn Eeriku lauluklassis ning 1985-1990.a. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Tiiu Levaldi ja prof. Tiit Kuusiku lauluklassis. Aastatel 1990-1992 õppis assistentuur – stažuuris P. I. Tšaikovski nim. Moskva Konservatooriumis prof. Irina Arhipova klassis ning stažeeris aastatel 1992 – 1993 Hannoveri Kõrgemas Muusikakoolis prof. Eva Märtson-Wilsoni lauluklassis.
Laulnud Eesti Raadio segakooris ja Rahvusooper Estonia kooris ning teinud sooloosi. Väärib märkimist, et Estonia lavastaja Sulev Nõmmiku sõnul on Eda Zahharova “lavale sündinud.”
Osalenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel lauluvõistlustel ning pälvinud Glinka nim. üleliidulisel lauljate konkursi diplomi ja rahvusvahelise R. Wagneri Ühingu stipendiumi..
Eda on Tallinna Ülikooli õppejõud ja vabakutseline laulja, kes on esinenud kammerlauljana ja osalenud suurvormide ettekannetel Venemaal, Rootsis, Soomes ja Eestis ning laulnud soolokontserte.
Andis 2013.a. G. Verdi nim. Milaano Konservatooriumis lauluüliõpilastele meistrikursuse vene vokaalmuusikast. 
 
Helin Kapten (pianist)
Helin Kapten lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune EMTA) professor Bruno Luki klaveriklassis ja Rimski-Korsakovi nim. Peterburi Konservatooriumi assistentuur-stažuuri professor Sofia Vakmani saate- ja korrepetitsiooniklassis.
Ta on täiendanud end korrepetitsiooni alal Hamburgi Teatri ja Muusika Kõrgkoolis. On töötanud Rahvusooperis Estonia, Vaasa Ooperis , Jyväskylä Konservatooriumi ooperistuudios, PROMFEST´i ooperiprojektides aastail 2005 -2011 ning teinud loomingulist koostööd paljude laulupedagoogidega (G. Ahrens, J. Anvelt-Scarafoni, Shen-Xiang, L. Agosti. M. Lehttinen, V. Noreika, M. Pelo) ja dirigentidega (C. F. Cillario, Zheng Xiao Ying, N. Järvi, E. Pehk, T. Kapten, E. Klas jt.).
Helin Kapten on andnud meistrikursusi Eestis, Soomes, Rootsis, Itaalias, Valgevenes ja Saksamaal ning olnud korrepetiitoriks paljudele noortele lauljatele, kes on edukalt esinenud rahvusvahelistel konkurssidel ( Ain Anger, Aile Asszonyi, Rauno Elp, Veronika Džiojeva jt.).
Helin Kapten on teinud loomingulist koostööd paljude lauljatega (Mati Palm, Taisto Noor, Merle Hillep, Eda Zahharova, Igor Tsenkmann, Nikolai Dumtsev, Toomas Kuter, Jevgeni Nesterenko, Mihhail Gavrilov jt.) ning andnud kontserte Eestis, Soomes, Rootsis, Hollandis, Belgias, Venemaal, USA-s, Kanadas, Leedus, Valgevenes, Itaalias jm.
Käesoleval ajal töötab Helin Kapten Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias saateklassi professorina ja kammermuusikaosakonna juhatajana.
Lisainfo: www.ezma.ee