EZMA Muusikaagentuuri suvekontserdil kōlab kammermuusika tuntud heliloojatelt nagu Mozart, Strauss, Šedrin.
Esinevad:
Ksenia Kuchukova (sopran)
Auli Lonks (klaver)
Katariina Maria Kits (viiul)
Lisaks saab nautida suurepärast Haapsalu kuursaali kohviku kööki.
Ksenia Kuchukova (sopran)
Ksenia alustas 2006. a õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooni erialal Tõnu Kõrvitsa juhendamisel ning paralleelselt võttis eraviisiliselt laulutunde Eda Zahharova juures. Võitis 2006. a II preemia ja parima naislaulja tiitli Mart Saare nim lauluvõistlusel Suure-Jaanis ning samal aastal astus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse laulu erialale prof Mati Palmi lauluklassi.
Jõudis 2007. a Ventspilsis “4th International Young Vocalist Competition of the Opera Singer Alida Vane” konkursi finaali ja võitis lootustandva noore vokalisti eripreemia.
Aastatel 2009-2013 õppis klassikalist laulmist G. Verdi nim Milaano Konservatooriumis prof J. Anvelt-Scarafoni lauluklassis.
Osales 2010. a maestro Jaime Aragall´i meistrikursustel.
Rahvusvahelise Giulietta Simionato konkursi finalist (2010).
Aastatel 2014-2016 õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistratuuris prof Eva Märtson-Wilsoni lauluklassis.
II Tiit Kuusiku nim rahvusvahelise liedi konkursi III preemia (2012) ja I preemia (2015).
Klaudia Taevi Rahvusvalise lauljate konkursi diplomand (2013).
ETV Telekonkursi “Klassikatähed 2013” diplomand.
Rahvusvahelise Vello Jürna nim lauljate konkursi finalist (2017).
Krasnojarskis toimunud Slovtsovi nim rahvusvahelise lauljate konkursi finalist (2017).
Turus toimunud Jean Sibeliuse nim rahvusvaheline konkursi III preemia ja laureaadi tiitel (2017).
Osales G. Verdi nim Milaano Konservatooriumi ooperistuudio produktsioonides:
Colombina roll A. Salieri intermezzos “Arlecchinata “, Fiordispina roll D. Cimarosa ooperis “L´impresario in Angustie“, Trujamani roll M. de Falla teoses “El retablo del maese Pedro“.
Ksenia laulis 2013. a Milano Verdi Auditooriumis Julia partiid P. Tšaikovski – S. Tanejevi “Romeo ja Julia“ ning 2016. a laulis Ksenia naispeaosasid G. Donizetti ooperites “Campanello“ ja “Armujook“ Rahvusooper Estonias.
Ksenia Kuchukova on soleerinud järgmistes suurvormides: A. Vivaldi “Gloria“, G. Faure “Requiem“, J. Haydn “Sieben letzte Worte“, C. Saint-Saens “Oratorio de Noel“, J. Brahms “Ein deutsches Requiem“, G. Mahler 4th Symphony ning A. Honeggeri “Le roi David“.
Laulnud kontsertidel ja festivalidel Eestis, Lätis, Venemaal, Itaalias ja Saksamaal.
Teeb koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professori Helin Kapteniga.
Eurovisioon 2018 konkursil osaleva pala “La Forza“ sõnade kaasautor.
Auli Lonks (klaver)
Auli Lonks alustas muusikaõpinguid Aruküla Huvialakeskuses “Pääsulind” ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Martti Raide juhendamisel. 2017. aasta kevadeks omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureusekraadi prof Peep Lassmanni juhendamisel ning jätkab õpinguid magistrantuuris. Ta on ennast täiendanud Musik und Kunst Privatuniversität´s (Konservatorium Wien) Viinis prof Klaus Stickeni juhendamisel, lisaks erinevatel meistrikursustel (prof François Killian, prof Robert Rozek, prof David Aronson jpt.) Auli Lonks on osalenud ja pälvinud tunnustust mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sh I koht IX vabariiklikul instrumentaalkontsertide konkursil Narvas ning Narva Linnaorkestri eripreemia, eripreemia II Rahvusvahelisel Jenö Takacsi nimelisel konkursil Austrias, eripreemia väljapaistva esinemise eest VIII Eesti Pianistide konkursil, finalistidiplom konkursil “San Dona di Piave City” Itaalias, Veneetsias, lisaks võttis ta osa uudse formaadiga telekonkursist “Klassikatähed 2013”. Auli Lonks on esinenud solistina koos Tallinna Kammerorkestri ning Narva Linna Sümfooniaorkestriga, dirigentideks Risto Joost, Mikk Murdvee, Anatoli Štšura. Ta on esinenud mitmel pool üle Eesti, lisaks Lätis, Leedus, Soomes, Venemaal, Austrias, Itaalias, Šveitsis, Portugalis ning Poolas. Ta on ka aktiivne kammermuusik ning esineb sageli koos ooperilauljatega. 2015. aastal esines ta Tallinna Filharmoonia ning Tallinna Tantsuteatri koostööprojektis “Ikoonid/Pärt”, kus tema ettekandel tuli esitusele kogu Arvo Pärdi klaverimuusika. 2017. aasta aprillis tuli sama koosseisuga esitusele kontsert-tantsuetendus “Ikoonid. Rahmaninov”.
Katariina Maria Kits (viiul)
Katariina Maria Kits alustas viiuliõpinguid kuueaastasena Marge Lille juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis, kus 2004. aastal sai tema õpetajaks Tiiu Peäske.
2014–2016 õppis ta Lausanne’i Muusikakõrgkoolis professor Svetlana Makarova juhendamisel ning alates 2016. aastast jätkas õpinguid Trossingeni Muusikakõrgkoolis Marina Chiche’i käe all. Ta on on täiendanud end arvukatel meistrikursustel (Alf Richard Kraggerud, Robert Rozek, Detlef Hahn, Kurt Sassmanshaus, Guðný Guðmundsdóttir, Pavel Vernikov, Jan Repko, Nicolas Dautricourt, Kristof Barati, Florian Donderer, Petru Munteanu, Ulrike Danhofer ).
Katariina Maria Kits on pälvinud preemiaid mitmetel Eesti ja rahvusvahelistel konkurssidel: II ja I koht ESTA vabariiklikul keelpillimängijate konkursil (2005 ja 2007), IV koht Moskvas Rotari laste muusikakonkursil (2006), II koht George Enescu viiulikonkursil Rumeenias (2006), II koht rahvusvahelisel konkursil “Noor
muusik” (2009), I koht rahvusvahelisel konkursil “Talents for Europe” Slovakkias ansamblite kategoorias duos Maria Tiimusega (2009); grand prix TMKK konkursil “Con fantasia” (2010, 2012, 2014).
2014. aastal võitis ta telekonkursi “Klassikatähed“ ning on sellest ajast esinenud sageli nii televisioonis kui raadios.
Katariina on soleerinud mitmete erinevate orkestrite ees, sh Iisraeli Sümfooniaorkester Rishon LeZion, Tallinna Kammerorkester, ERSO, Rahvusooper Estonia SO, Vaasa Linnaorkester, Pärnu Linnaorkester ja Haapsalu Festivali Orkester.
Lisainfo: www.ezma.ee