Plaadiesitluskontsert: Aitäh, Kustas Kikerpuu! /Haapsalus

Kuupäev: 01.02.2019
Aeg: 19:00 - 23:59

Su leidsin lilledest, loolt, luuderohu seest ja kasekohinast ja virvendavast veest....
Sellise kauni sõnumiga algab albumi esimene lugu “Mu süda oled sa”. Üle kahesaja laulu loonud Kustas Kikerpuu, või Kusti, nagu teda muusikute seas kutsuti, pani eredalt särama 1960ndad ja 70ndad aastad.

Käesoleva aasta oktoobris möödus kümme aastat hetkest, millal Kikerpuu läks musitseerima ja muusikat nautima “muusikute paradiisiorkestrisse”, kuid tema looming elab edasi ja pakub uut avastamisrõõmu meile kõigile. Kes ei teaks tema imelist “Taas punab pihlakaid” või lüürilist lugu noorest armastusest “Meie kaks” või kelmikalt suvist “Suudlused soolaste huultega”. Seda hittide paraadi võib jätkata pikalt, mis tõestab, et Kikerpuu lood on igihaljad, tulvil päikselisi emotsioone ja kauneid harmooniaid ning mis kõige tähtsam – toovad meie ellu soojust, päikest ja rõõmu.

Kontserdil tulevad ettekandele lood verivärskelt albumilt, mille üksteist tuntud lugu on “selga” saanud uued jazzilikud kuued. Usume, et see põnev muusikaline teekond pakub teile kõigile mõnusat äratundmist ja põnevat avastamisrõõmu kõigile väärtusliku Eesti muusika austajatele.

Kikerpuu loomingu toovad teieni tuntud Eesti muusikud:
Ivi Rausi – vokaal
Tiit Born – vokaal, kitarr, ukulele, suupill
Jaan Jaanson – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Aleksandra Kremenetski – löökpillid

Ivi Rausi juured on põhjarannikul imelise looduse ja põlevkivi töötlevate tehaste maal, Ida- Virumaal. Ta on tuntud Eesti jazzlaulja ja vaba hing, kellele meeldivad raamid, et siis nendest kogu aeg välja astuda. Muusikuna on ta otsija ja katsetaja, kes armastab kontraste ja värve nii elus kui ka muusikas. Lauljatar järgib alati oma tõde, uskudes, et muusik on unikaalne ainult
siis, kui ta on tema ise. Ivi Rausi kreedo on: “On asju, mis eristavad MEID teistest, ja asju, mis teevad MEID selleks, kes ME oleme.” Tal on ilmunud kaks autorialbumit: “KummaLiine Kleit” (2012) ja “2+2 on 2” (2015). Märts 2018 ilmus album "Aitäh, Valter Ojakäär!" koostöös Liina Saare ja Helin-Mari Arderiga.

Tiit Born on Pärnumaa poiss, kellel taskus lennukooli paberid, kuid ühel kaunil päeval otsustas ta jätta lennumasinad, et võtta kätte kitarr ja elada oma elu koos "temaga". Tiit Born on muusik, kes mängib kitarri alates 12. eluaastast ning ta on eelkõige tuntud just Raimond Valgre väga hea tõlgendajana. Lisaks loob ta ise ning laulja ja laululoojana armastab Born sageli kasutada
tuntud Eesti luuletajate tekste. Tiit Born on välja andnud albumid "Tähetüdruk" (2003) ja "Ennustan sulle, armas" (2015).

Aleksandra Kremenetski on Eesti üks põnevamaid jazztrummareid, kelle rikkalik instrumentaarium ja musikaalne täpsus rikastab igat muusikalist projekti. Lisaks löökpillidele tegeleb Aleksandra ka heliloominguga ning õpetab noori trummareid Nõmme Muusikakoolis.

Jaan Jaanson on Eesti üks nõutavamaid jazzkitarriste, kelle valduses on Eesti esimese elektrikitarristi, Emil Laansoo, isiklik pill. Lisaks omanimelisele kvartetile teeb Jaan Jaanson koostööd väga erinevate lauljataridega nagu Liina Saar, Sofia Rubina ja Helin-Mari Arder ning õpetab noori kitarriste erinevates muusikakoolides.

Ara Yaralyan on Armeenia päritolu Eesti jazzmuusik-helilooja, kes suudab kontrabassist välja võluda ka kõige imelisemaid helisid. Ta on teinud koostööd erinevate maailmas tuntud muusikutega nagu Ingrid Jensen, Kari Ikonen, Vardan Ovsepian, Andre Fernandes, Datevik Hovhanesyan, Verneri Pohjola, Markku Ounaskari jpt. Lisaks õpetab Ara noori muusikuid G. Otsa nim. Muusikakoolis. Ara Yaralyan on nõutud muusik paljudel jazzialbumitel. Viimane “A Shooting Star/Sabaga täht” (koostöös Jaak Sooääre ja Markku Ounaskariga) vallutab täna jazzimaailma.

Haapsalu linn, Haapsalu, Posti tn 3