Naised Köögis uue albumi esitlus: ”Igavesti heitlike tunnete tango”

Kuupäev: 04.05.2019
Aeg: 19:00 - 20:40

Kolmanda autoriplaadi väljaandmisele pühendatud kevadtuurikontsertidel pakume publikule verivärskeid lugusid, mis pole varem ühelgi laval kõlanud, aga ka vanu hitte. Tuuriga samaaegselt ilmuv plaat “Igavesti heitlike tunnete tango” kutsub märkama meis ja meie ümber toimuvat elutantsu, mis paneb meid hoolimise ja armastuse nimel tegutsema ja kui vaja, siis ka aastate viisi oravarattas jooksma. Tunded on ikka veel üks kõige võimsamaid jõude siin maailmas. Nad tantsitavad inimest läbi kauneimate hetkede ja panevad elama täiel rinnal. Kuid oleme lauludesse püüdnud ka need hetked, kus tunnete heitlikkus meid jalust maha niidab.
Meid on inspireerinud emaks olemine ja igapäevane trall laste kasvatamise ja kasvada laskmise ümber, aga ka need eluhetked, kus “vaatad endaga tõtt ja sõuad üksi väikses paadis keset vesiroosides vett”.
Elu suhtelisuse kiuste tegutsevad uuel plaadil ka kaks piiritult elu nautivat tegelast - Klaara ja Veera. Meie mütoloogilises lorilaulus on nad maailma esimesed naised, kes teavad sedagi, milline oli elu siis, kui mehi polnud veel leiutatud.
Ametliku versiooni puudumisel oleme lasknud fantaasial lennata ja loonud oma loo sellest, kuidas Hispaania lendur Alejandro Pangodi järve kohal õhk-õhk tüüpi raketi välja tulistas. Või oli see hoopis naaberküla Juku?
Meid on innustanud neid laule looma ühine vaimsus köögilaua taga ilmaasju arutades, rõõm laulust ja pillimängust, ühine absurditaju ja pärimuskultuurile toetuv vahetu elutunnetus. Meid ühendab ka usk sellesse, et laulu kaudu saab maailma mõjutada ja isegi paremaks muuta. Teravkeelne päevakajalisus ja üleelusuurune ning filosoofiline tunnetuslaad sulavad meie loomingus kokku lahutamatuks tervikuks, lastes kõlada meie motol: “Laulud enesest lugupidavale naisele ja arukale ning suure südamega mehele.”
Me ei karda katsetada mistahes žanrites ja seetõttu ulatub meie  repertuaar romanssidest räpini ning lüürikast lorilauludeni.
 Meid seob pikaajaline huvi rahvapärimuse vastu, teaduslikud kraadid filoloogias ja rahvaluules ning -muusikas ja pikk töökogemus kultuuri vallas.
Katrin Laidre: laul, karmoška, basskitarr, kannel
Kristiina Ehin: laul, karmoška
Sofia Joons: laul, viiul, kitarr, löökpillid
Kairi Leivo: laul, parmupill, basskitarr

Haapsalu linn, Haapsalu, Posti tn 3