Muusika Õunapuude All – Maria Gertsjak ja Stringbreakers

Kuupäev: 22.08.2019
Aeg: 19:00 - 23:59

Maria Gertsjak on väikesest külast pärit Eesti laulja ja laulukirjutaja. Oma muusikutee jooksul on ta kirjutanud mitme sahtli jagu erinevas stiilis muusikat. Ta proovib alati leida erinevaid muusikalisi lahendusi ja võtab endale pidevalt uusi väljakutseid.
Maria loomingut võib kirjeldada kui suurt salatikaussi: ta kirjutab kauneid ballaade, hoogsaid ja gruuvikaid pop/rock hitte ja lõbusaid folgilikke lugusid inglise- ja oma emakeeles.
Maria on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia jazzmuusika erialal ja Helsingi Metropolia Ülikooli pop/jazz laulmise erialal. Ta esineb aktiivselt erinevate koosseisudega suurematel ja väiksematel lavadel Eestis ja Soomes. Maria eestikeelne debüütalbum “Hetk, kus olin” ilmus 2017. aasta septembris.
Tänava Talu õunaaeda tuleb Maria esinema koos oma akustilise trio Stringbreakersiga, mille koosseisu kuuluvad Silva Kallionpää viiulil ja Kalle Outila kitarril.
Stringbreakers on uus ja tõeliselt nauditav viiuli, kitarri ja laulu trio, kelle mängustiil ja lauluseaded on kaunid ning positiivset meeleolu tekitavad. Peamiselt esitavad nad Maria enda kirjutatud muusikat, kuid repertuaari hulka on eksinud ka mõned põnevad seaded tuntumatest cover-hittidest.
 

Haeska küla, Haapsalu