Mustlastantsu ja -muusika programm ”Bareh Droma”

Meeleolukas mustlastantsu ja -muusika showprogramm "Bareh Droma"
Mustlased on kirglikud inimesed ning nende rahvatants ja -muusika toob esile kirkaid emotsioone. Mustlaste pikk teekond Indiast Euroopasse, mis algas aastatuhat tagasi, on rikastatud paljude maade motiividega, mida nad läbisid, luues unikaalse heli ja pillimängu viisi. Suurepärane võimalus tutvuda mustlaste kultuuridega on külastada Mustlastantsu ansambli AL SOLi koostatud folklooriprogrammi "Bareh Droma" ("Suured teed") 2019. aasta kontsertreisil! "Bareh Droma" kuulub ürituste sarja "Romad: millenniumi kestev teekond", mis on saanud Eesti Integratsiooni Sihtasutuse toetuse.
Mustlastantsu ansambel AL SOL on asutatud 2006. aastal Natalija Ilves poolt eesmärgiga säilitada ja arendada mustlaste folklooritantsu professionaalsel tasandil. Ansambel koosneb endistest professionaalsetest tantsijatest, keda ühendab sügav huvi mustlaste kultuuri vastu. Viimastel aastatel on ansambel võitnud mitmel Venemaal toimunud mustlaskultuuri festivalil laureaaditiitli ning kahel korral on hinnatud nende esinemist hõbemedali vääriliseks Folkloortantsu Maailmakarikavõistlusel. AL SOL on esinenud Eestis, Lätis, Soomes, Venemaal ja Prantsusmaal, nende tegevuse geograafiline ala laieneb pidevalt.
Rahvuslik showprogramm "Bareh Droma" on koostatud koostöös silmapaistva laulja Beatrice Nebise (Moskva Gnesinski Muusikainstituut) ja kitarri virtuoosiga Slava Bortsov (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia).
Konkreetselt selle esinemisprogrammi jaoks on hinnatud kostüümikunstnik Larianna Holm loonud mitmeid uusi imelisi tantsukostüüme.
Showprogrammi "Bareh Droma" esinemisrühmast õhkub mustlasmuusikat ja -tantsu ning nende soov on oma kirge publikuga jagada!
 
Lisainfo

http://www.alsol.ee
https://www.facebook.com/gypsyshowtallinn
+372 5207300
alsol@alsol.ee