London Tallinn Cosmic Bridge (Haapsalus)

Jaak Sooäär – kitarr
Alina Bzhezhinska – harf
Raul Vaigla – basskitarr
Eesti kitarrist ja helilooja Jaak Sooäär kohtus Lääne-Ukrainast pärit harfimängija Alina Bzhezhinskaga Londonis 2019. aasta veebruaris Barbicani keskuses toimunud kaasaegse improvisatsiooniorkestri The Third Orchestra sessioonil. Kontserdil saab teoks Sooääre koheselt tekkinud unistus selle väga loomingulise ja mitmekülgse muusikuga taas koos esineda.
Alina Bzhezhinska on üks Euroopa tuntumaid jazzharfimängijaid. Ta õppis Poolas Varssavis F. Chopini muusikaakadeemias ja USA-s Arizona ülikoolis. Ta on teinud koostööd ja salvestanud muusikat juhtivate jazzmuusikutega Django Bates, Kamaal Williams ja Shabaka Hutchings, lisaks on ta esinenud nii Shakespeare’i Globe Theatre-s, Royal Albert Hallis, Ronnie Scott’s Jazz Clubis kui ka LIVE-etendustel BBC Radio 3-s ja Worldwide FM-is. Bzhezhinska on salvestanud sooloalbumi nimega „Harp Recital“ ning tema uus album „Next Chapter“ ilmub käesoleva aasta lõpus.
Alina ja Jaaguga esineb koos üks Eesti tuntumaid muusikuid basskitarrist Raul Vaigla. Kontserdil võib oodata õhulist harfisillerdust ja meloodilist meditatsiooni, samuti vihjeid jazziajaloo ühe tuntuima naismuusiku, harfimängija Alice Coltrane’i ja tema abikaasa John Coltrane’i loomingule.

Haapsalu linn, Haapsalu, Promenaadi tn 1