JÕULUJAZZ – Swing à la Django (Ungari) Haapsalus

Koosseis:
Gazda Bence viiul
Gera Gábor akordion
Seres Vilmos klarnet
Csurkulya József simbel
Dani János kitarr
Lombos Pál kontrabass
Nagy Zsolt trummid

Ungari populaarse ansambli Swing à la Django tunnuseks on Django Reinhardti ja Stephane Grappelli traditsioonidele tuginev värvikas segu svingist, ungari mustlasmuusikast, prantsuse šansoonidest, tangost ja jazzist. Ainulaadseks ungari svingiks määratletav ansambel viib kuulajad möödunud sajandi 30.-40. kirevasse muusikasfääri, kus sulandusid kokku tormiliselt arenevad stiilid, mis ei ole oma originaalsust ja aktuaalsust kaotanud ka tänases päevas.

Koosseis on tuuritanud ja nautinud väljamüüdud saale koos Budapest Klezmer Bandi ja Dohnányi Symphonic Orchestraga ning ansambli etteasteid hinnatakse kõikjal virtuoosse pillimängu ja energiat andva laengu poolest. Bändi muusikale lisab erilise nüansi ungari rahvapilli simbalomi kasutamine.

Swing à la Django lõi Lombos Pál 2014. aastal, ideega orkestreerida svingpalasid bigbandile, taoline formaat oli nii Ungaris kui ka kaugemal veel uudne. Edust tiivustatuna on sündinud ka koostööd mitmete orkestritega. Svingikuningad toovad külluslikud nostalgiakõlad esmakordselt Eestisse ja paluvad tantsukingad aegsasti valmis seada.

Täname: Ungari Instituut