White Guide

Eesti toidupiirkond 2020 –
Haapsalu ja Läänemaa

White Guide

Põhjamaade restoranide teejuht White Guide soovitab Läänemaal külastada viit restorani.

White Guide’i meeskond külastab aasta jooksul erinevaid restorane ja hindab restoranides pakutavat toitu, jooke, teenindust ja atmosfääri.

Läänemaa söögikohtadest leiab kõige kõrgemalt kohalt Kärme Küüliku, kes saavutas kõrgtaseme.

Puhkaeestis.ee:
Meie lihakäntsakad saavad grillitud lahtisel tulel ja meie jäneseliha valmib suurima lugupidamisega pikk-kõrva hõrgu maitse vastu.
Meie pitsad saavad oma pruunid servad spetsiaalselt itaaliast toodud puuküttega pitsaahjus ja päris oma pastamasinas valminud pasta teeb poest ostetud makaronile silmad ette.
Meie veinikelder on täis maitsvate roogadega hästi sobituvaid bukette ja õlu on alati külm.

Järgmise taseme – väga hea, saavutas Hapsal Dietrich.

Puhkaeestis.ee:
Dietrichi kohvik on muljetavaldava ajalooga, aga uue Hapsal Dietrichi kohviku loojateks oli 2013. aastal kaks perekonda, kelle kirg ja hobi on kokkamine, söögi nautimine, armastus väikeste kohvikute vastu ning austus Haapsalu ajaloo, vana arhitektuuri ja eestiaegse mööbli vastu. Ka kohvikust leiab palju eestiaegseid sisekujunduselemente ja oleme proovinud kujundada seda nii nagu see oli 100 aastat tagasi.

Tere tulemast!

Samuti väga hea taseme saavutas Grand Holm Marina restoran.

Puhkaeestis.ee:
Grand Holm Marina restorani söögid kui joogid on paeluva miljöö väärilised.  Menüüs on alati olnud kohalik kala, mis on huvitavalt ja maitsvalt valmistatud. Restorani barista Paap Pihelgas on Eesti parimaid baristasid ja juba sellepärast tasub siia tulla kasvõi ainult kohvile, oma valmistatud limonaadile või huvitavale kokteilile.
Restoran asub samanimelises jahisadamas Haapsalu Lahe ääres. Grand Holm Marinas on 50 istekohta, lobbybaar ja väliterrass, kus saab ilusa ilmaga  nautida mõnusat merevaadet.
Hea teada: Restoran Grand Holm Marina on avatud suvehooajal.

Väga heale tasemele jõudis ka Dirhami Kalakohvik.

Puhkaeestis.ee:
Dirhami Kalakohviku võib võtta kokku sõnadega “mõnusad maitsed ja meri”.
Kohvik on küll kõrvalises kohas, kuid sõit sinna tasub igati ära, sest asukoht otse mererannal vaatega Osmussaarele ja imelisele päikeseloojangule on erandlikud. Õnneks on meil ka külalistemaja, et pikemaks jääda.
Nagu nimigi ütleb, on menüüs rõhku pandud kalale, suures osas kohalikule kalale.
Soovitame kindlasti eelnevalt laud broneerida, sest see aitab meil siin maailmalõpu kohvikus piisavas koguses toorainet varuda, õigeks ajaks ettevalmistusi teha ning tööjõudu kokku ajada.
Tule avastama! Elamus on garanteeritud!

Hea tasemega restoraniks nimetatakse Purtse Gastrot.

Puhkaeestis.ee:
Purtse Gastro on õdusa interjööri ja mõnusa terrassiga gastropubi, mille tähtedeks on esmaklassiline toit ja pokaalides vahutav Purtse käsitööõlu, samuti ei puudu kosutavad kokteilid ja kihisevad vahuveinid. 
Menüü on rikkalik –  igaüks leiab midagi vastavalt maitsele.
Purtse Gastro asub Haapsalu linnuse kõrval ajaloolises krahviaias.

Kindlasti mõnusaim terrass söögi-joogi nautimiseks!