Toidusündmused

Eesti toidupiirkond 2020 –
Haapsalu ja Läänemaa

Toidusündmused

4. juuli 2020Piknik Haapsalu Promenaadil
Haapsalu ja Läänemaa maitsete aasta puhul toimub Haapsalu promenaadi pargis piknik, mille fookuses kohalikud maitsed ja kohvikud. Meeleolu loob mõnus muusika ning silmailu pakub vaade Haapsalu tagalahele.
Võta sõbrad kaasa ja tule naudi Haapsalu suve!
Piknik leiab aset 4.juulil kell 16.00 ja paari tunni vältel mängivad meeleolumuusikat The Swinging Sister & Boys bassil on Margus Minn, klahvidel Rain Rämmal, trummidel Ahto Abner, klarnet/sax Madis Kari ja solist Maris Aljaste.

11. juuli 2020Noarootsi kohvikuteõhtu Eibofolke
Juba neljandat korda avame oma kodukohvikud ja ootame külalisi rannarahva toitude ja eluoluga tutvuma.
Kohtumiseni Noarootsis!

18. juuli 2020Vormsi avatud hoovide ja kodukohvikute päev
Ühel päeval aastas avavad lahked vormsilased oma mõnusad koduhoovid kallitele külalistele, pakuvad koduseid hõrgutisi, kohalikke saadusi, käsitööd, teevad mänge, kirbukaid, näitusi jne.
Tule meile külla ja tutvu kohalike Vormsi võludega!

18.-19. juuli 2020Avatud talude päev
Loomad ja taimed, põnev tehnika, ehe talutoit, töötoad ja ekskursioonid

28. juuli – 1. august 2020Suur Rootsi päev ja Olavipäev Vormsil

1. august 2020 Vanasadama turg ja suitsutame tuulekala Rannarootsi muuseumis / Gamla hamnens marknad, rökt fisk – näbbgädda vid Aibolands museum.

1. august 2020 – Linnamäe kontserdite päev

7.-9. august 2020Valge Daami Aeg
Valge Daami aeg on juba kolmel aastakümnel olnud Haapsalu suve üks tähtsamaid sündmusi. Augusti täiskuule kõige lähemal oleval nädalalõpul muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks, kirev kultuuriprogramm kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudes mängitakse piiskopilinnuses Valge Daami vabaõhuetendusi.

5. september 2020Gurmeeturg

2020.aasta maitsete piirkond esitleb: Gurmeeturg Haapsalu vanalinnas 5.septembril kl 11-15. Tule tähista eestlaste toidulaua kõige külluslikumat aega koos meiega!
Päeva juhib tippkokk Joel Ostrat, kes tutvustab tootjaid ning koos Haapsalu Kutsehariduskeskuse kokaõpilastega valmistab kohapeal kohalikust toodangust degustatsioonimenüü.

 

11.-13. september 2020Nostalgiapäevad
Nostalgiapäevi Haapsalus eristab teistest eelkõige asjaolu, et üritused on kolmel päeval üle terve linna. Põhipäevaks on kujunenud alati laupäev, kui toimub endisaegsete sõidukite paraad, mis jätkub väljanäituse, taidlejate rahvastesõpruse kontserdi ning täikaga.

26. september 2020 – Avatud kalasadamate päev

26. september 2020Maal elamise päev

3. oktoober 2020Lõikuspidu Haapsalu OTT talupoes ja turul

12.-22. november 2020Läänemaa Toidunädal
Toidunädala vältel on paljudes Läänemaa toidukohtades erimenüüd, millega soovime esile tõsta ja väärtustada siin kasvatatud puhast toitu ja neist valmistatud tooteid ning häid toidupakkujaid, kelle kaudu maitseelamused külastajani jõuavad.

14. november 2020 – Läänemaa Toidunädala peakokkade õhtusöök III

28. november 2020 – Talveõhtu Haapsalu vanalinnas

5. detsember 2020Vanasadama jõuluturg Rannarootsi muuseumis / Gamla hamnens julmarknad vid Aibolands museum.

Juuni 2021 – Itaalia Veinipidu
Itaalia veinipeol Haapsalus degusteeritakse ja hinnatakse kahel päeval Itaalia veine. Veinipidu on alguse saanud ideest tutvustada Haapsalu sõpruslinna Grevet, mis asub Itaalias Chianti piirkonnas. Peol esitlevad Itaalia veine Eesti maaletoojad ning ka nende Itaalia partnerid. Pidu algab reedel Haapsalu kohvikutes Itaalia veinide degusteerimistega. Laupäeval toimub vanalinnas veinikonkurss, kus selgitatakse välja Haapsalu publiku lemmik Itaalia punane ja valge vein ning Prosecco.

Fotod: Silver Raidla, Julia Kivelä, Ann Buht, Merilin Kaustel-Lehemets