Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Haapsalu Lossihoovis toimuva Itaalia muusika festivali peaesinejaks on legendaarne PUPO!

2. juunil täitub Haapsalu lossihoov tõelise Itaalia muusika festivaliga, mis toob kuurortlinna kokku parima, mida on pakkuda Itaalia muusikal, köögil ja veinil. Esinemise lõpetanud Adriano Celentano soovil esitab tema armastatud hittlaule mehe sõber Adolfo Sebastiani, italo-disco toob lossi müüride vahele Fransesco Napoli ja õhtu peaesinejaks on esmakordselt Eestis üles astuv Itaalia muusik, näitleja ja kirjanik PUPO.

PUPO (IT)

Õhtu peaesineja Pupo (Enzo Ghinazzi) on Itaalia muusik ja telekuulsus, kes tegi oma lauljadebüüdi 1975. aastal. Laulja saavutas maailmakuulsuse lauluga “Gelato al Ciaccoloto” ja samanimelise albumiga, mis tõi kuulajateni ka hittloo “Ciao”. 1980. aastal osales Pupo Sanremo muusikafestivalil ja võitis selle looga “Su Di Noi”. 1986. aastal ilmus album “Pupo”, mis saavutas Nõukogude Liidus, sealjuures ka Eestis tohutu edu. Pupo on karjääri jooksul võitnud kokku rekordilised 11 kuldplaati. Pupo saabub Haapsallu 12-liikmelise live-bändiga, garanteerides Itaalia muusika austajatele unustamatu kontserdielamuse.

 

ADOLFO SEBASTIANI (IT)

Adriano Celentano laule esitab Haapsalu festivalil Celentano sõber Adolfo Sebastiani koos bändiga. Tegemist on Itaalia muusikaekspertide hinnangul parima Celentano laulude kontserdiga. Koosluse loomiseks ja laulude esitamiseks andis idee Adriano Celentano pärast karjääri lõpetamist 15 aastat tagasi.

 

FRANCESCO NAPOLI (IT)

Itaalia popmuusikaga täidab Haapsalu Piiskopilinnuse italo-disco meister Fransesco Napoli. Tema karjäär algas 1980ndatel Saksamaal, kus ta sai kiiresti populaarseks tänu poplauludele, mida ta tõlgendas itaalia keelde. Fransesco Napoli album “Lady Fantasy” müüs 12 miljonit eksemplari 44 riigis. Kõige kuulsamad Napoli laulud on “Balla Balla”, “Marina”, “Borneo”, “Klaveripiano” ja “Ciao Italia”. 

 

BEATI MANDOLINI 

Beati Mandolini keskmes on mandoliinid, millel kõlavad tulised tarantellad ja romantilised armastuslaulud, mis toovad silme ette kaunid Itaalia maastikud ja sõõrmetesse ahvatlevad Itaalia aroomid. Vokaalsolistina esineb Anto Õnnis, kes laulab ehtsas sitsiilia dialektis sõjast, armastusest ja lopsakalt lokkavast loodusest. Muusikast kiirgav energia toob kindlasti meile, põhjamaalastele, silme ette Sitsiilia kui populaarse puhkekoha. Beati Mandolini liikmed on tuntud muusikud, kes astuvad üles väga erinevates kollektiivides, sümfooniaorkestrist popansambliteni. Oma ehtsalt itaaliapärase kõla ja repertuaariga on Beati Mandolini Eestis unikaalne, pakkudes rõõmu igas vanuses ja igasuguse muusikamaitsega kuulajale.

Suurejooneline Itaalia muusika festival toimub Haapsalu Piiskopilinnuse hoovis 2. juunil. Samal ajal peetakse linnas Itaalia veinipidu, mis toob Haapsalu peatänavatele Itaalia maitseid ja veine. Igal aastal külastavad üritust tuhanded Itaalia kultuuri austajad nii Eestist kui ka välismaalt.

Osta pilet SIIT 

Sulle võib veel meeldida