Haapsalu kuurort ja spaad

Ajalugu

Kuurordi ajalugu ulatub aastasse 1820, mil Haapsallu tuli tööle kreisiarst Carl Abraham Hunnius. Kohalikke elanikke ravides puutus Hunnius kokku omapärase rahvameditsiini võttega – meremudaga. Dr Hunnius lasi uurida meremuda keemilist koostist ning katsetas uut mudaravi metoodikat oma sugulaste ja patsientide peal.

Tulemused olid positiivsed ning paljud Tartu arstid ja ülikooli õppejõud olid uuest raviviisist vaimustatud. 1825. aastal ehitati dr Hunniuse eestvõttel Haapsalu Eeslahe kaldale esimene vesimudaravila. 1845. aastal valmis Tagalahe ääres teine märksa suurem ja mugavam mudaravila. Eriti hinnatuks muutus rohkete lahtede ja saarekestega pikitud kuurortlinn Peterburi rikka aadelkonna ja Vene keiserliku õukonna seas. Haapsallu tulid oma tervist parandama ja vaikelu nautima tsaarid Peeter I, Aleksander I, Aleksander II, Aleksander III ja Nikolai II.

Haapsalus on suvitanud ka mitmed kuulsused – 1867.aastal suvitas Haapsalus helilooja Pjotr Tšaikovski, kes lõi siin ühe osa oma esimeses ooperist “Vojevood” ning instrumentaalpalade tsükli “Mälestusi Haapsalust. Kuurortlinna võlusid avastas ka maali- ja teatrikunstnik Nikolai Roerich, tema viimasest külaskäigust aastal 1910 pärinevad tuntud tööd “Merede taga on suured maad” ja “Varjaagi motiiv”.

Haapsalus suvitasid ka paljud väljapaistvad Eesti riigi- ja kultuuritegelased Aino Kallas, Friedebert Tuglas, Villem Grünthal-Ridala, Oskar Luts jt.

Taasiseseisvunud Eestis alustati taas Haapsalu mudaravi traditsioonide taastamisega.

1994.aastal asus tegutsema uuenenud sanatoorium “Laine”, endise Bergfeldti ravila krundile tekkis samanimeline väike mudaravila. 1997. aastal valmis Paralepa mändide alla Tervise- ja Puhkekeskus Fra Mare.

Spaahotell Laine

Spaahotell Laine on keskkond, kus kohtuvad lihtsus, kodusus, õdusus, sõbralikkus ja professionaalsed teenused. Soojades ja pehmetes toonides interjöör tekitab saabujas mõnusa rahuliku tunde. Hotellis leidub tube igale maitsele ning pooltest tubadest avaneb imekaunis vaade merele ja loojuvale õhtupäikesele.

Külalistele on avatud kaasaegne, hubane ning igati meeldiva interjööriga tervise- ja heaoluspaa, kus on võimalik nautida laias valikus ravi- ja spaateenuseid. Ooteala mugavad diivanid ja tugitoolid ning rahulik meeleolumuusika loovad tervikliku õhkkonna, kus vabatahtlikult võiks istuma jääda tundideks – aeg kulgeb omasoodu.

Vee- ja saunaspaas on külaliste päralt leili-, auru, soola-, ja lõõgastussaun, 20-meetrine ujumisbassein, mullivann ning merevaatega väike puhkeala – lase kehal ja vaimul lõõgastuda, ära kiirusta, vaid naudi, koge ning tunneta.

Restoran Blu Holm hoolitseb selle eest, et laud oleks kaetud maitsvate ja tervislike roogadega ning karastavate jookidega.

Spaahotell Laine usub, et sisemise tasakaalu hoidmiseks vajame kõik hetki, kus aeg ei kiirusta tagant ning et olla võiks enam naudinguid, rõõmu ja heaolutunnet. Spaapuhkus on selleks üks võimalik viis.

Fra Mare Thalasso SPA

Fra Mare Thalasso Spa asub Paralepa männimetsa veeres ja Haapsalu Lahe vahetus läheduses, kesklinnast vaid 1,5 km kaugusel.

Haapsalus on juba pea 200 aastat peetud au sees mudaravi, mille tooraine on pärit meie enda Tagalahest.

Fra Mare on võtnud südameasjaks jätkata kuurordi traditsiooniga ning mudaravi oleme pakkunud juba 23 aastat.

Mudaravi on asendamatu reumaatilised haigusete, krooniliste liigese- ja lihasepõletike, lülisambahaiguste, lihasatroofiate, trauma- ja lõikusejärgsete liidete ning armistumiste, krooniliste naha-, (psoriaas, ekseem) naiste- ja sisehaiguste korral.

Mudaravi saab oma vastunäidustuste korral määrata vaid arst ning seda soovitame võtta ülepäeva.

Lisaks mudaravi propageerimisele viljeleme me ainsana Eestis ka talassoteraapiat, mille põhielementideks on meremuda, merevesi, meretoit ja mereõhk, mida kasutame hoolitsuste ja lõõgastuse pakkumiseks.

Meie unikaalse asukoha tõttu kuuluvad meie igapäeva kindlasti ka hommikused võimlemised mererannas ning päevased kepikõnnid koos instruktoriga männimetsas.

Tule, puhka, liigu ja saa terveks koos meiega!

#visithaapsalu