Haapsalu kultuuriprogramm 2019

KÕIK HAAPSALU JA LÄÄNEMAA SÜNDMUSED LEIAD: midateha.visithaapsalu.com

Suursündmused:  

05.01. Vene Laat 
Laat avatakse traditsiooniliselt laupäeva keskpäeval Karja tänaval ja kestab sõltuvalt ilmast paar-kolm tundi. Pakutakse pühaderoogi, talutoitu, sooje jooke ja käsitööd.
www.kultuurimaja.ee

26.01. Šoti pidu 
Päev täis Šoti kultuuri: jääkeegilt ehk curling’ut, muusikat, viskit, kiltides mehi, tantsu ja Robert Burnsi luulet.
www.kultuurimaja.ee

30.03. Rannalõõts 2019 võistumängimine 
Kevad lõõtsamänguga Haapsalus. Võistlus toimub lõõtspilli ja karmoška kategoorias.
www.kultuurimaja.ee

25. – 28.04. Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF) 
Baltimaade suurim žanrifilmide festival, mis toob teieni viimaste aastate parimad, julgemad ja originaalsemad filmid. Põnevad eriüritused ja mudapealinna parimad peod! 
www.hoff.ee

31.05 – 01.06. Itaalia veinipidu Haapsalus 
Sündmuse raames degusteeritakse ja hinnatakse kahel päeval Itaalia veine. Pidu algab reedel Haapsalu kohvikutes ja galeriides. Laupäeval toimub veinikonkurss. Lisaks veinidele pakutakse kirevat Itaalia-teemalist kultuuriprogrammi. 
www.kultuurimaja.ee

01.06. Itaalia Muusika Festival 
Esinevad Ricchi e Poveri ja Riccardo Fogli.
www.monstermusic.ee

05.06. Läänemaa rahvapidu “Ilmaratas”
Peol Haapsalu linnuse hoovis esineb ligi 1700 lauljat, tantsijat ja rahvamuusikut, toimub üleriigilise XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” tuletulemine Haapsalus.
Läänemaa rahvapidu

06.-09.06. Kreegi päevad 

Nargenfestival korraldab suve hakul Haapsalus Kreegi päevi juba 13. aastat, et hoida olulise eesti helilooja looming tema kodulinnas inimeste teadvuses värskena ja pakkuda Kreegi rikkale pärandile ka värskeid vaatepunkte. Sellel suvel soovime Kreegi muusikat viia ka hiidlaste ja saarlasteni. Haapsalus, Hiiumaal ja Saaremaal toome kuuel kontserdil kuulajateni kaks eriilmelist kava: Kreegi eestindatud õigeusu kiriku aulud ansambli Heinavanker esituses ning rahvalaulud nii Kreegi kogudest kui ka Kreegi-aegsetelt külameestelt-naistelt rahvalaulikute Meelika Hainsoo, Celia Roose ja Lauri Õunapuu laulu- ja pilliseadetena. Kreegi päevade kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

HAAPSALU, 8. juuni kell 20, Haapsalu kirik

HAAPSALU, 9. juuni kell 19, Haapsalu kuursaal

www.nargenfestival.ee

26. – 29.06. Haapsalu Tšaikovski festival
Taaskordsel festivalil toimuvad kontserdid Haapsalu ajaloolistes ja õdusates kontserdipaikades, mistõttu on tegemist justkui butiikfestivaliga – saalid on väiksemad ja õhkkond intiimsem, pakkudes tihedaid loomingulisi kontakte ja eredaid elamusi.
www.tchaikovskyfestival.ee

28.06. Haapsalu piiskopilinnuse avamine 
Pealinnuses asuv muuseum saab täiesti uue hingamise – avatakse keskaja ajalugu käsitlev tegevusmuuseum – külastuskeskus.
www.salm.ee

12. – 14.07. American Beauty Car Show 
Tegemist  on rahvusvahelise ameerika autodele ja kultuurile suunatud sündmusega – üks unikaalseimad autoüritusi lähiriikides, nii oma toimumiskoha kui ka ürituse ülesehituse poolest. Aset leiab autonäitus, kokkutulek, kiirendusvõistlus, autode rongkäik läbi linna ja muidugi esinevad bändid nii kodumaalt kui ka mujalt. 
www.american.ee

19. – 20. 07. Rock in Haapsalu
Kolmandat korda toimuv Rock in Haapsalu toob Eestisse jazzpopi maailmastaari Katie Melua ja romantikakuninga Chris de Burghi. Esinejate nimekiri täieneb.
www.rockinhaapsalu.ee

24. – 28.07. Vanamuusikafestival
1994. aastal kaunis kuurortis Haapsalus alguse saanud festivali peetakse oma žanri üheks kaalukamaks Eestis, mis on köitunud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas.
www.studiovocale.ee

27. – 28.07. Joogafestival
Rahvusvaheline Joogafestival, mida korraldatakse Haapsalus kaheksandat korda, toob Haapsalu linnusesse hubast ja maagilist atmosfääri ning elu mõnusates telkides. Basaaril pakutakse rohkelt erinevaid tervislikke ampse ja põneva maitsega taimetoidu. Peaesineja on joogaõpetaja ja muusik Justin Michael Williams USAst.
www.joogafestival.ee

02. – 04.08.  Augustibluus 
Augustibluus muudab juba 26. aastat Haapsalu bluusimuusika nautijate paradiisiks. Festivali põhikontserdid toimuvad kahel õhtul iidse linnuse õuel, päevasesse programmi mahuvad õpitoad, akustiline kontsert Haapsalu raudtejaamas ja luulekontsert kuursaalis. Varajaste hommikutundideni toimub bluusijämm Haapsalu kultuurikeskuses loodud ööklubis 56 Blues.
www.augustibluus.ee

10.08. Rannalõõts 2019
Kaheksandat korda toimub suvine Rannalõõtsa kontsert Haapsalu promenaadil koos rannakülade kauplejatega.
www.kultuurimaja.ee

10.08. Haapsalu Maitsete Promenaad
Vahva suvine toidufestival toob neljandat korda Haapsalu linnatänavatele üle 50 erineva tänavatoidu pakkuja Eestist ja mujaltki. Õhtu lõpeb tavakohase südaöise retrodiskoga, mis ärgitab terve rahvarohke tänava tantsima.
www.visithaapsalu.com

16. – 18.08. Valge Daami aeg ja Haapsalu 740
Augustikuu täiskuule kõige lähemale jääval nädalalõpul muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks, kus kirev kultuuriprogramm kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudesmängitakse linnuses Valge Daami vabaõhtulavastust. Lisaks toimuvad samal ajal ka Haapsalu linna 740. aastapäeva pidustused.
www.kultuurimaja.ee

18.08. Haapsalu 8. Pitsipäev
Päev täis Haapsalu pitse! Traditsiooniline pitsipäev ootab kudumissõpru ja Eesti kultuuripärandi väärtustajaid. Toimuvad pitsile pühendatud töötoad, näitused ja moedemostratsioonid. Päeva pärliks on kudumisvõistlus.
www.haapsalusall.ee

23.09 Teadlaste öö
Teadlaste Öö festival Haapsalu kultuurikeskuses. Toimuvad AHHAA teadusteatri etendused, teaduse ja tehnoloogia valdkonna mess, töötoad ja teaduskohviku loengud.
innokas.ee

06. – 08.09. XV Nostalgiapäevad
Endisaegsete sõidukite paraad, vigurisõit ja väljanäitus. Nostalgiapäevade käigus toimuvad erinevad etendused, kontserdid, temaatilised puhkeõhtud, filmiprogrammid ja palju muud üle terve linna.
FB: Nostalgiapäevad

07. – 17.11. Läänemaa Toidunädal
Novembrikuu pimedatel õhtutel säravad tänavad hubaste toidukohtade akende valguses. Läänemaa Toidunädala raames pakuvad kvaliteetsest toorainest erimenüüd restoranid, kohvikud ja teised toitlustajad. Toidunädalal pandakse erilist rõhku just kohalikule toorainele, väiketootjatele Läänemaal ja toidupakkujate ning tootjate koostööle.
www.laanemaatoit.ee

10014656_683456448385362_1707587537_n

Foto: Haapsalu kultuurikeskus

valge
Vendo Jugapuu

Foto: Vendo Jugapuu

valge
Gunnar Laak_Tšaikov.

Foto: Gunnar Laak

valge
Rock in Haapsalu

Foto: Rock in Haapsalu

valge
Joogafestival

Foto: Joogafestival

valge
Arvo Tarmula

Foto: Arvo Tarmula

valge
Reisiportaal

Foto: Ivar Soopan

#visithaapsalu