Haapsalu ja Läänemaa talvised söögikohad

HAAPSALU

Kärme Küülik

Meie lihakäntsakad saavad grillitud lahtisel tulel ja meie jäneseliha valmib suurima lugupidamisega pikk-kõrva hõrgu maitse vastu.
Meie pitsad saavad oma pruunid servad spetsiaalselt itaaliast toodud puuküttega pitsaahjus ja päris oma pastamasinas valminud pasta teeb poest ostetud makaronile silmad ette.
Meie veinikelder on täis maitsvate roogadega hästi sobituvaid bukette ja õlu on alati külm.

Karja 5
Tel +3725105396, +3725060253
Facebook

Hapsal Dietrich

Dietrichi kohvik on muljetavaldava ajalooga, aga uue Hapsal Dietrichi kohviku loojateks oli 2013. aastal kaks perekonda, kelle kirg ja hobi on kokkamine, söögi nautimine, armastus väikeste kohvikute vastu ning austus Haapsalu ajaloo, vana arhitektuuri ja eestiaegse mööbli vastu. Ka kohvikust leiab palju eestiaegseid sisekujunduselemente ja oleme proovinud kujundada seda nii nagu see oli 100 aastat tagasi.
Kohtume taas 11. veebruaril!

Karja 10
Tel +372 5094549
Facebook

Wiigi kohvik

Wiigi kohvik Haapsalus sai oma nime asukoha järgi – Väike Viik ja on sobiv nii ärialaste kui ka perekondlike lõunate ja õhtusöökide korraldamiseks, sünnipäevade ja muude ürituste tähistamiseks. 
Menüüsse kuulub lai valik erinevaid toite eelroast kuni magustoitudeni.
Kohvikul on mõnus terrass, kus on iga ilmaga hea olla. Ja seda imelist vaadet, mis avaneb terrrassilt, peab tulema oma silmaga vaatama.

Suur-Lossi 25
Tel +3724733112
Facebook

City Cafe Haapsalu

Haapsalu kaubamaja viimasel korrusel asub hubane kohvik City Cafe. Lisaks a’la carte menüüle üllatab kohvik iga päev erineva päevapakkumisega.
Kohvikul on suur siseruum ning imelise vaatega katuseterrass, kus on hea nautida turgutavat kohvi või kogeda peakoka maitseelamusi.

Kohvik on asukoha ja suuruse poolest hea koht ürituste pidamiseks.

Tallinna mnt 1
Tel  +37253644244
Facebook

Müüriääre kohvik

Müüriääre kohvikust on saanud üks Haapsalu tuntumaid söögikohti.
Sinna sisse astudes tekib tunne, et oled seal juba käinud, satud justkui lapsepõlvemaale. Tunned värskete küpsetiste ja jahvatatud kohvi aroomi, kamin õhkab sooja, tigudiivanid ja tugitoolid lausa kutsuvad maha istuma ja hetke nautima. Seinu ilmestavad Epp-Maria Kokamäe maalid ja Jaak Arro puitlõigetega pannood.
Lastele on mängukast pehmete lelude ja raamatutega, suvel on laste päralt ka aed kohviku tagahoovis. Valida on raske, kuid proovida tasub maitsvaid ahjupirukaid ja võileibu ning kindlasti Müüriääre kohviku kooke.

Karja 7
Tel +3724737527
Facebook

Müüriääre Pagar

Selles Haapsalu vanalinna väikeses pagaritöökojas valmivad hommikuti ahjusoojad leivad, saiakesed, croissantid ja ciabattad. Kõik need imemaitsvad tooted on valmistatud kohapeal ja ehedast toorainest.
Kaasa saab haarata karbitäie suus sulavaid šokolaadiküpsiseid,  tatra-mandli- besee- ja rosmariiniküpsiseid.
Lisaks osta kaasa ka Haapsalu Müüriääre kohviku menüüst tuttavaid imemaitsvaid kooke.

Karja 12
Tel +372 5060924
Facebook

Fra Mare Thalasso Spa lobby baar

Fra Mare Thalasso Spa hotelli fuajees asub 35 istekohaga lobby baar. See on sobiv koht meeldivaks kohvipausiks või kergeks kehakinnituseks.
Lobby-baari menüüst leiab igaüks endale sobivad roa. Menüüs on olemas gluteeni- ja laktoosivaba toit ja lisaks ka vegan- ning taimetoit.
Suvehooajal avatud terrassikohvikus on lahutamatuteks kaaslasteks värske õhk ning meretuuled. Uuendame enda menüüd igal aastal.

Kohtume taas 29.jaanuaril!

Ranna tee 2
Tel +3724724605
Facebook

Fra Mare Thalasso Spa restoran Bergfeldt

Fra Mare Thalasso SPA-s leiab gurmee huviline elamuse a la carte restoranis Bergfeldt. 
Oma nime on restoran saanud 1825. aastal dr. Hunniuse initsiatiivil ehitatud esimese väikese mudaravila järgi. See asus Haapsalu Eeslahe kaldal ning kandis samuti nime Bergfeldt.
Soovitame laua ette broneerida. Meil saad korraldada ka sünnipäevasid, pulmi, asutuste koosviibimisi ja palju muid tähtpäevi. Igal õhtul, v.a pühapäev, on  meelelahutusprogramm. 
Üritust tellides on nii ruum kui ka siinne programm juba toidutellimuse hinnas.

Kohtume taas 29.jaanuaril!

Ranna tee 2
Tel +3724724605
Facebook

SOFFA restoran

SOFFA restoran  on sobiv einestamispaik ka suurtele gruppidele, võimalik on reserveerida  restorani saal eri üritusteks. Suvel väliterass 80 inimesele.

SOFFA menüü on mitmekesine ja hinnatase väikelinnale kohaselt mõistlik. Restoraniruum on hõlpsalt kohandatav ka seminaride, koolituste, sünnipäevade, peiede jms pidamiseks. 

SOFFA alumisel korrusel on ka kolm avarat ja privaatset piljardisaali pehmete diivanite ning heade piljardilaudadega. Vesipiibu suitsetamise võimalus. 

Posti 1
Tel +3724734000, +3725150605
Facebook

Nurme bistroo

Nurme bistroo avas uksed 2001 selleks, et pakkuda kehakinnitust kõrvalasuva Nurme vabriku töötajatele. Külastajaskond laienes aga kiiresti ning bistroo leidis koduseid toite pakkuva toitlustusasutusena peagi oma kindla koha Haapsalu söögikohtade hulgas. 
Vaatamata võõrakõlalisele nimele pakutakse meil lihtsaid koduseid, aga ka rahvuslikke toite. Samuti suupisteid, toitvaid einevõileibu, kooke, pirukaid ja saiakesi. Iga päev on menüüs salat, paar erinevat suppi ja praadi ning ei puudu ka lihtsad magustoidud. 

Nurme 1
Tel +37253987662
Facebook

Flamingo kohvik

Haapsalu kaubamaja esimesel korrusel asuvas armsas kohvikus nimega Flamingo saate nautida smuutisid, kohvi ja ka jääkohvi.
Mõnusa kohvi või smuuti kõrvale proovi kindlasti ka isuäratavaid kaneelirulle või erinevate lisanditega vahvleid.
Kohvik üllatab päevapakkumistega, saab ka sooja suppi.
Flamingo Frappuccino’t on võrreldud maailmakuulsate kohvijookide valmistaja omadega.
Hea teada: Oma topsiga kõik kohvijoogid ja smuutid -10%!

Tallinna mnt 1
Tel +372 56656479
Facebook

Kohvik Gallia Kukk

Gallia Kukk on võrratu prantsuse kohvik Haapsalu kesklinnas. 2019. aastal avasid Haapsalus elavad prantslased Bertrand ja Stéphane kohviku, kus pakutakse prantsusepärast toitu.

Gallia Kukk on väga hubane koht kokkusaamisteks ja lähedastega kohvi või hea toidu nautimiseks. Bertrand ja Stéphane on väga külalislahked ja soovivad, et külastajad tunneksid end kohvikus võimalikult hästi.

Posti 19
Tel +372 53730187
Facebook

Café Tallinn

Läänemaa moodsaimais Rannarootsi kaubanduskeskuses asuv Café Tallinn on hubane kohvik kõikidele, kes väärtustavad head kohvielamust ning teisi maitsvaid sööke ja jooke. Tortide ja kookide kõrval on ka suurepärane a’la carte menüü. Kiirelt einestavale kliendile on menüüs piirkonna suurim valik soolaseid ja magusaid pannkooke ning loomulikult esmaspäevast-reedeni pakutav lõunamenüü.
Pakume grupitoitlustust, tähista sünnipäeva või korralda mõni muu sündmus.
Just see ning parim valik kohvijooke teeb Café Tallinnast mõnusa peatuspaiga kõigile.

Rannarootsi tee 1
Tel  +3724729021, +37256828421
Facebook

Mesimoka kohvik

Mesimoka kohvik on hubase interjööriga koht Haapsalu kesklinnas. Kohviku eripäraks on hõrgud küpsetised ning iga päev pakutakse maitsvat päevapraadi ja suppi.  Mesimoka kohvik pakub muuhulgas võimalust tellida vastavalt oma soovidele torte, kooke ja muid küpsetisi, et muuta sünnipäevad ja muud koosolemised magusaks. Lisaks saad Haapsalu piires kõiki küpsetisi koju tellida või reserveerida kohvik mõnusaks ajaveetmiseks või pidustusteks.
Küpsetame ja üllatame Teid alati millegi uuega!

Posti 23
Tel +3724778808, +3725129644
Facebook

Africa Pubi

Africa Pubi on Haapsalu kõige legendaarsem pubi.
Avaras pubis on istekohti 50 inimesele. Pubi asub Haapsalu Kaubamaja esimesel korrusel, kus on ka eraldi sissepääs. Mõnus terrass on avatud tänavale. 
Menüüst leiab endale igaüks midagi sobivat ja tööpäeviti pakutakse ka päevapraadi.
Africa Pubis on igal nädalavahetusel erinevad ansamblid, kes pakuvad meelelahutust õhtustel tundidel.

Tallinna mnt 1
Tel +372 4733969
Facebook

Taksi pubi

Taksi pubi on Haapsalu peatänaval tegutsenud juba aastaid olles populaarne koht nii kohalike kui ka turistide seas.
Menüüs on taskukohased ja kodused Eesti road, mis sobivad nii toekaks lõunasöögiks kui ka õhtuseks istumiseks sõpradega.
Hea teada:
Meil on olemas lauamängud. Suvel on võimalik ka terrassil istuda. 

Posti 29
Tel +3725047428
Facebook

Laterna baar

Laterna baar Haapsalu asub 1920-datel ehitatud puumajas. Maja sisehoovis esimesel korrusel paiknevas baaris pakutakse erinevas valikus koduseid roogasid, saab söönuks kiiresti ja hästi. Siseruumis on 20 kohta, terrass mahutab 30 inimest.
Maja teisel korrusel asub majutuskoht  mis on baarist eraldi olev asutus.

Lahe 12
Tel +3724733348, +3725171276
Facebook

Talumehe kõrts

Talumehe kõrts on kaunis Haapsalu vanalinnas paiknev toitlustusasutus, kus Sind oodatakse juba varahommikul sõbraliku tervituse, kohvi ning hommikusöögimenüüga.
Põhimenüüst leiad värsked ning kohalikust toorainest valmistatud maitsvad road. Oleme avatud varajaste hommikutundideni, pakume võimalust tellida peolaudu ning gruppidele toitlustust.
Nädalavahetustel saad elava muusika saatel jalga keerutada.
Meile on oodatud lastega pered ja laste jaoks on olemas eraldi mängunurk.
Talumehe kõrts on ehe eesti kõrts selle parimas mõttes, kust kostub mõnusat jutusuminat ning lõbusat naeru. 

Karja 2
Tel +37253062755
Facebook

Näksi baar

Näksi baar asub Haapsalu keskklinnas. Meie menüüst leiad valiku koduseid toite taskukohase hinnaga. Tule tähista meil sünnipäevasid, pea töölõunaid, osta toit kaasa või telli lausa koju. Suvehooajal naudi kõhutäit väliterrassil.

Kiirelt, lihtsalt ja mugavalt!

Lihula mnt 5
Tel +3724733781, +3725230700
Facebook

Kongo hotelli restoran

Kongo Restorani kahes saalis on kokku 55 kohta. Võta istet kas kamina ja telliskivilaega keldristiilis saalis või valgusküllases Talveaias. Suvel on avatud ka 28-kohaline väliterrass. Restoran on oma meeldiva interjööri ja hea veinivalikuga sobilik nii ärikohtumiseks, isiklike tähtpäevade pidamiseks kui ka lihtsalt lõunatamiseks. Soovi korral broneeri restoran mõne isikliku piduliku ürituse tarbeks.
Meie restorani pääseb hõlpsasti ligi ka ratastooliga ja lubatud on ka hästi kasvatatud lemmikloomad.

Kalda 19
Tel +3724724823
Facebook

Vinoteek Mulliga ja Mullita

Meile meeldib vein, me armastame mulli!!

Pakume laias valikus erinevaid vahuveine, valgeid, roosasid ja punaveine. Maitsvad suupisted ja hubane õhkkond. Valikus lisaks ILLY kohv, tee ja muud mitte-alkohoolsed joogid.

Korraldame erinevaid veini- ja kangejookide koolitusi ja degustatsioone ning ühiseid toidutegemise üritusi. Ruume on võimalik broneerida üritusteks. Suvel avatud väliterrass.

Aasta läbi pakume joogikoolitusi. Rohkem teavet siit. Tule ja naudi!

Karja 16a
Tel +3725019666
Facebook

Teele kohvik-pagariäri

Teele kohvikus pakutakse Sulle kohapeal valmistatud värskeid pirukaid, saiakesi, kooke ning torte.
Tööpäevadel võimalik tellida kerge hommikueine või päevapraad.
Kohviku esimesel korrusel on ruumi 27-le, teisel korrusel on privaatsem ruum väiksemale seltskonnale (10 inimest), suveterrassil 10 istekohta.

Metsa 53
Tel  +3724734595, +3725184074
Facebook

Vaga Mama

Vaga Mama on Aasia söögikoht Haapsalus, kus pakutakse Hiina, Tai ja Nepaali toite. Maitsvad ja teravad elamused valmivad Nepaali kokkade käe all.
Igapäevaselt avatud restoranist saab toitu kaasa osta ja ka telefonitsi koju tellida.

Menüüst leiad nii traditsioonilisi Aasia suppe, nuudleid, erinevaid kastmeid ja mereande. Kindlasti proovi järgi aga konnakoivad – neid juba iga restoran ei paku!

Posti 5
Tel +3727996080
Facebook

Herman Bistroo & Baar

Herman Bistroo & Baar asub Haapsalu vanalinnas linnusemüüri ääres.
Oma menüüs pakume burgereid, salateid, maitsvaid praade ja magustoite. Joogikaardilt leiate palju põnevaid ning värvilisi kokteile ja ka suures valikus õlut nii Eestist, Inglismaalt kui Belgiast. 
Hermani tagahoovis on mõnus terrass, kus suveõhul koos sõpradega istuda ja aega veeta. Kaugemalt tulijatele pakume ka majutust. 

Karja 1a
Tel +3724737131, +37256838783
Facebook

Peetri Pizza Haapsalus

Lisaks laiale valikule pizzadele proovi ka erinevaid salateid, värskeid saiakesi, suppi, friikartuleid ja hamburgerit. Kohti on siseruumis 20.
Hea teada: Soovi korral telli pizza telefonitsi ja see tuuakse sulle koju kätte.
Üliõpilastele ja õpetajatele ISIC ja ITIC kaardi esitamisel soodustus pizzadelt 15%! Soodustus kehtib ühele pizzale.

Tallinna mnt 1
Tel +37255503830
Facebook

Pizza Grande Haapsalu vanalinnas

Pizza Grande asub Haapsalu vanalinnas Karja tänaval ja pakub lisaks laiale valikule pizzadele ka pastasid ja salateid. Grande pizza on tuntud enda väga maitsvate pannipizzade poolest.
Suvel on sisehoovis avatud mõnus terrass, kus maitseelamusi nautida.
Erinevates suurustes pizzasid saad ka kaasa tellida.
Hea teada: Kõige menukam pizza menüüs on pizza “Grande”.

Rannarootsi tee 1
Tel +3724733200
Facebook

Pizza Grande Rannarootsi keskuses

Lisaks Pizza Grandele Haapsalu vanalinnas, tule ja naudi oma lemmikpizzat ka Rannarootsi keskuses. Valikus on ligi paarkümmend erinevat pizzat, lisaks ka pasta ja jäätisevalik. Pere väiksemad liikmed saavad aega viita kõrval asuvas mängunurgas ja pallimeres.

Rannarootsi tee 1
Tel +3724733700
Facebook

Haapsalu Hesburger

Hesburger on perefirma, mis on saanud alguse Soomest. Restoranide arvu poolest on tegemaist suurima kiirsöögiketiga nii Soomes kui ka Balti riikides. Burgereid ja salateid puhtas ja sõbralikus keskkonnas. Meie juures on mõnus sõpradega kohtuda või ka lihtsalt tassike kohvi juua.
Soovime teile meeldivaid elamusi Hesburgeri restoranides!

Jaama 32
Tel +37258509213

LÄÄNEMAA

Noarootsi Kõrts

2020. aastal täielikult renoveeritud Noarootsi Kõrts on poolsaarel asuv sündmusruum, kus kohtuvad looduslähedased maitsed ja sõbralik õhkkond. Toiduks pakutakse seda mida meri, mets ja maapõu pakub. Maitsemeelte ergutamiseks on roogadesse lisatud pisut vürtsi ja paras annus head huumorit.

Sündmusruum on sobilik paik ka Sinu eriliste sündmuste tähistamiseks ja sõpradega kokkusaamiste korraldamiseks. Küsi pererahvalt ürituskorralduse teenuse pakkumist. Kõrts asub Pürksis, mis on Tallinnast 110km ja Haapsalust 33km kaugusel, kuid imeline maitseelamus on seda sõitu väärt.

Tel +3725154322
Pürksi küla / Birkas, Lääne-Nigula vald, Pürksi keskus 8

Dirhami Kalakohvik

Dirhami Kalakohviku võib võtta kokku sõnadega “mõnusad maitsed ja meri”.
Kohvik on küll kõrvalises kohas, kuid sõit sinna tasub igati ära, sest asukoht otse mererannal vaatega Osmussaarele ja imelisele päikeseloojangule on erandlikud. Õnneks on meil ka külalistemaja, et pikemaks jääda.
Nagu nimigi ütleb, on menüüs rõhku pandud kalale, suures osas kohalikule kalale.
Soovitame kindlasti eelnevalt laud broneerida, sest see aitab meil siin maailmalõpu kohvikus piisavas koguses toorainet varuda, õigeks ajaks ettevalmistusi teha ning tööjõudu kokku ajada.
Tule avastama! Elamus on garanteeritud!

Tel +3725177899
Dirhami küla / Derhamn, Lääne-Nigula vald, KALDA

Roosta Puhkeküla restoran

Roosta Puhkeküla restoranis on 100 kohta, koos meelelahutuskeskuse osaga on võimalik toitlustada kuni 250 inimest. Lisaks ootavad Sind baar ja suveterrass või kasutades Roosta Catering’i teenuseid, telli hoopis kaunis pidulaud Sulle sobivasse kohta.
Kui oled minemas matkarajale või grilliõhtule, telli kaasa piknikukorv.

 Tel +3724725190, +3725256699
Elbiku küla / Ölbäck, Lääne-Nigula vald, ROOSTA PUHKEKÜLA

Nõva Mõisa kohvik

Nõva Mõisa kohvik asub Eesti loodepoolses nurgas looduskaunis Nõva külas. Kohvik on rajatud kunagisse mõisa tööliste majja, milles hiljem oli ka kohalik meierei.Toit, mida pakume, on alati mõnusas koduses võtmes. Esmaspäevast reedeni leiate menüüst ka toitvad päevapakkumised.Lisaks soojale toidule pakume ka maitsvaid kooke, saiakesi, pirukaid ja kringleid – kõik ikka ise kohapeal valmistatud.Koht sobib hästi ka sünnipäevade ja muude ürituste läbiviimiseks.
Hea teada: Samas majas asub ka Nõva kauplus

Tel +3725100755, +37255602171
Nõva küla, Lääne-Nigula vald, LAIMI

Peshawari Tandoori Köök

Peshawari Tandoori Köök on hubane koht, kus valmistatakse elaval tulel Pakistani toitu. Restorani hoovis võib näha, kuidas Pakistanist pärit kokk ise toitu valmistab. Menüü on väga lai, lambalihast kananuudliteni ja pehme Tandoori saiani. Toitude valmistamisel kasutatakse ka kohalikku toorainet.
Tõeline maitseelamus Tallinn-Haapsalu maantee ääres!Tõeline maitseelamus Tallinn-Haapsalu maantee ääres!

Tel +3725168490
Võntküla, Lääne-Nigula vald, /1

Wana kooli kohvik

Õdus heledates toonides saali ja päikeselise terrassiga kohvik saja-aastasest koolihoonest renoveeritud avaras ning ruumikas kogukonnamajas (LASi ehk Linnamäe Arenguseltsi Maja)
Pakume lõunatoitlustust, salateid, magustoitu ning kohvi-kooki.
Võtame vastu tellimusi seminaride ja koosolekute toitlustamiseks ning katame laua ka muudeks pidustusteks.

Tel +37256159260

Gruusia restoran Iveria

Iveria on Gruusia restoran, kus pakutakse kõiki traditsioonilisi Gruusia toite. Iveria köögis toimetavad ehtsad grusiinid, seega võib olla kindel, et Gruusia rahvustoidud Iverias on tõeliselt head. Nii leiad menüüst näiteks hatšapuri, hinkaalid, erinevad supid ning muidugi õige Gruusia šašlõki.

Iveria asub Tallinn-Haapsalu maantee ääres, Haapsalust 6km kaugusel.

Tel +372 473 5300
Facebook
Kalaküla, Saunja küla, Lääne-Nigula vald

#visithaapsalu