Haapsalu ja Läänemaa kultuurikava 2021

Haapsalu ja Läänemaa suursündmused 2021
Kõik Haapsalus ja Läänemaal toimuvad sündmused leiad midateha.visithaapsalu.com

04.- 06. Suvealguse nädalavahetus Põhjamaade Veneetsias!

Tule ja naudi suvealguse nädalavahetust Põhjamaade Veneetsias – Haapsalus!
Haapsalu restoranides ja kohvikutes leiad erimenüüd, mängib Itaalia muusika, vanalinnas lehvivad taas Itaalia lipud ja degusteerida saab Itaalia veine.
Põnevate maitseelamuste kõrvale pakutakse ka kultuurielamusi.
 

 

Photo: Gunnar Laak

01.07–04.07 Haapsalu Tšaikovski Festival

Tänavune festival toob publiku ette külalisesinejad maailma eri paigust
Loomulikult on kavas mitu hoolikalt valitud kammerkontserti. Oodatud on kõik, kellele lähevad korda ilu, romantika, suured tunded ja võrratud meloodiad; teisalt ajaloolised kontserdipaigad, sumedad suveõhtud, romantiline vanalinn ja muidugi peamine – suurejooneline Tšaikovski muusika. 2017. aastal toimunud esimene Haapsalu Tšaikovski festival pälvis publiku tähelepanu, kriitikute tunnustuse ja mitu kaalukat auhinda.

www.tchaikovskyfestival.ee

16.07-18.07 TAFF:fest

TAFF:fest on jazzifestival, mille põnevaks omapäraks on erinevate muusikastiilide lõimumine jazziga. TAFF:festi kunstiliseks juhiks on legendaarne saksofonist Raivo Tafenau.
Festivali jooksul jõuab publiku ette nii noori kui juba rohkelt tunnustatud tipptegijaid. Samuti leiab kavast koosseise, mida naljalt mujal ei kuule. Näiteks esimesel aastal Rap’n’Jazz Reketiga, Rock’n’Jazz Hendrik Sal-Salleriga ja Charlie Parkeri 100. sünniaastapäeva tähistamiseks valmiv kava Aleksander Paali eestvedamisel.

Festival toimub Haapsalu kultuurikeskuse eestvedamisel koostöös TAFF Club džässiklubiga.

www.tafffestival.ee

Photo: Viktor Pavlov

23.07-25.07 Haapsalu Vanamuusikafestival

www.studiovocale.ee

24.07 Enesearengufestival “Hea elu”

www.joogafestival.ee

Photo: Joogafestival

30.07–01.08 Augustibluus

Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile ja märkimisväärsele publikuhuvile muutub Haapsalu linn hea muusika sõbra jaoks justkui paradiisiks. Bluusimuusika kõlab nii piiskopilinnuses, raudteejaamas, linna erinevates kohvikutes ja hoovides. 
Täpsema programmi ja esinejatega tutvu juba meie kodulehel!

www.augustibluus.ee

Photo: Silver Raidla

14.08 Tänavatoidufestival “Maitsete promenaad”

Üks Eesti maitsvamatest ja põnevaimatest tänavatoidufestivalidest – Haapsalu Maitsete Promenaad tuleb taas!
Festival leiab nagu ikka aset vanalinnas ja selleks päevaks muutub terve Karja tänav maitsete promenaadiks. 
Külalistele pakutakse ainult värskest ja kvaliteetsest toorainest valmistatud põnevaid palasid.
Festival on leidnud oma koha Haapsalu väikelinnas ja tulnud, et jääda ja edendada kohalikku tänavatoidukultuuri.

13.08-15.08 Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

HÕFF tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule õudus-, fantaasia- ja kultusfilme läbi võimalikult laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. Kuigi Eesti naaberriikides toimub mitmeid õudus- ning fantaasiafilme linastavaid festivale on HÕFFi näol tegu omanäolise festivaliga.
HÕFF asetab rõhu kvaliteetsele programmile – näidates maailma mainekamate žanrifestivalide paremikku ning auhinnatud filme ei ole varem Eestis kinos näidatud ning tõenäoliselt ei jõua need ka levisse.

www.hoff.ee

20.08 – 22.08 Valge Daami Aeg

Valge Daami aeg on juba kolmel aastakümnel olnud Haapsalu suve üks tähtsamaid sündmusi. Augusti täiskuule kõige lähemal oleval nädalalõpul muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks, kirev kultuuriprogramm kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudes mängitakse piiskopilinnuses Valge Daami vabaõhuetendusi.

www.valgedaam.ee

10.09-12.09 Nostalgiapäevad

Nostalgiat nimetame meie lihtsalt möödanikuks. Me ei sea esikohale punalippudega lehvitamisi ega poliitilisi eelistusi. Pole midagi parata, kuid ka see periood kuulub möödanikku. Olulisemaks on paljudele esimene koolipäev, esimene armastus, esimene auto ja palju muud, mida meenutada.

Nostalgiapäevi Haapsalus eristab teistest eelkõige asjaolu, et üritused on kolmel päeval üle terve linna. Põhipäevaks on kujunenud alati laupäev, kui toimub endisaegsete sõidukite paraad, mis jätkub väljanäituse, taidlejate rahvastesõpruse kontserdi ning täikaga.

Haapsalus kestab suvi kauem!

04.11–14.11 Läänemaa Toidunädal

Toidunädala vältel on paljudes Läänemaa toidukohtades erimenüüd, millega soovime esile tõsta ja väärtustada siin kasvatatud puhast toitu ja neist valmistatud tooteid ning häid toidupakkujaid, kelle kaudu maitseelamused külastajani jõuavad.
Tulemas on toiduteemalised töötoad ja õhtusöögid.

www.laanemaatoit.ee 

Photo: Ivar Soopan