Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Haapsalu Graafilise Disaini Festival

Festivali avamine laupäeval, 30. mail kell 14.00 kultuurikeskuse esisel platsil.

Järgime 2+2 reeglit!

Haapsalu Graafilise Disaini Festivali (HGDF) 2020 eesmärgiks on edendada graafilise disaini arengut, propageerida eriala ning tihendada erialast suhtlust kolleegidega nii Eestis kui piiri tagant.

Tänavusel festivalil eksponeeritakse KOLME kujundusgraafika näitust:

RAHVUSVAHELINE KONKURSS-NÄITUS “ISIKUPÄRA/INDIVIDUALITY ’20”, TEEMAL: ÜHENDUS.

HAAPSALU LINNAGALERII.

Konkursile laekus kokku 358 teost 114 autorilt Euroopa Liidust, Venemaalt, Ekvadorist, Kolumbiast, Mehhikost, Uruguaist, Argentiinast, Tšiilist, Uzbekistanist, Valgevenest, Ukrainast, Hiinast, Iraanist, Indoneesiast, USA-st, Kanadast ja Suurbritanniast. Eriala professionaalide zhürii valis konkursilt esitlemiseks 84 finaalteost.

NÄITUS “TÄNAPÄEVA HIINA KULTUURIPLAKAT”.

HAAPSALU KULTUURIKESKUS.

Plakatikollektsioon tutvustab viimaste aastate rahvusvaheliselt tunnustatud Hiina plakatimeistrite loomingut. Hiina plakatidisain on viimase 10 aasta jooksul edukalt maailmas läbi löönud ja osutunud juba suundanäitavaks. Kollektsiooni on kaasatud üle Hiina 30 autorit kokku 84 plakatiga mis esindavad värsket, tänapäevaseid trende arvestavat, samas kultuuritraditsioonile tuginevat plakatikäsitlust.

TÜPOGRAAFIANÄITUS “KIRJAPILDID PALLASEST”.

HAAPSALU KULTUURIKESKUS.

Näitusel väljasolevad šriftid on kujundatud Kõrgemas Kunstikoolis Pallas aastatel 2005–2019. Mart Andersoni poolt juhendatud tüpograafiakursustel on rõhk praktilisel tegevusel, mille tulemusena valmivad uued kirjapildid arvutis. Kokku on saanud šrifte üle 170. Esitlemisele tuleb neist umbkaudu veerand ja valik on tehtud põhimõttel, et üldpilt saaks võimalikult mitmekesine. Kokku 36 autorit 42 šriftiga.

HGDF 2020 näitusi toetavad Eesti Kultuurkapital, Haapsalu linn, Eesti Kujundusgraafikute Liit ja Kõrgem Kunstikool Pallas.

Haapsalu Kultuurikeskus, Posti 3, avatud: E–P 12:00–18:00
Haapsalu Linnagalerii, Posti 3, avatud: K–P 12:00–18:00

HGDF 2020 korraldaja

Marko Kekishev

Sulle võib veel meeldida