Aktiivsed tegevused Haapsalus ja Läänemaal

Haapsalu seikluspark

Haapsalu seikluspark asub ilusas Paralepa parkmetsas (kesklinnast 2 km kaugusel).
Seikluspargis on neli erinevat seiklusrada mitmekülgsete mängude ning pea 50 atraktsiooniga (Tarzani hüpe, zip-line laskumine).

Väiksematele seiklejatele on lastepark, kus rajad on madalad ja ohutud. Suuremad seiklejad võivad end leida 14 meetri kõrguselt laskumas ja ronimas, kõik rajad lõppevad zip-line laskumisega.
Seiklusvõimalusi pakume aastaringselt, vastavalt ilmastikule ja loodusoludele.

Pakume rõõmu ja seiklemishimu nii suurtele kui väikestele, tule pere, sõprade või klassiga!
Seiklus on õhus!

Vanalinna Bowling

Haapsalu ainus bowlingusaal asub Haapsalu piiskopilinnuse vahetus läheduses. Bowlingusaalis on 6 rada, baar, piljard ja õhuhoki. Olemas on kaldtee ratastooli jaoks ning abistavad raamid neile, kes ise palli ei jaksa visata. Samuti on lastele oma väikene mängunurk.
Vanalinna Bowlingus saab pidada erinevaid üritusi või käia lihtsalt sõpradega rõõmsalt aega veetmas.
Hoone teisel korrusel asub 12 toaga hostel, keldrikorrusel on seminariruum ja saunakompleks.
Hea teada: Keldrikorrusel on näha kunagise Haapsalu limonaaditehase müüre.

Haapsalu Krahviaia tennisekeskus

Krahviaia Tennisekeskus asub Haapsalu vanalinnas Piiskopilinnuse kõrval kaunis Krahviaia pargis. Kohe pargi serval asub Haapsalu haigla ja renoveeritud imeilus De la Gardie loss. Viie minuti tee kaugusel on mere ääres Haapsalu Kuursaal ja võrratult kaunis Promenaad. 
Tennisekeskuses on viis savi-liiva tenniseväljakut, millede kõrval asuvas paviljonis on klubiruum ja müüakse tennisevarustust. Samuti on olemas pesemisvõimalused ja muu vajalik inventar.

Kajakimatkad Haapsalu lahel

Pühapäeva- ja neljapäevaõhtused kerged kajakimatkad Haapsalu lahel.

Väljume Haapsalust, Holmi rannast ja teeme tiiru Haapsalu lahel. Külastame jahisadamaid ja tiirutame eeslahe laidude vahel. Matk annab suurepärase võimaluse teha tiir peaaegu ümber kogu Haapsalu.

Grupi suurus kuni 15 inimest.

Samuti pakutakse matkasid Ramsi neemele ja ümber Hobulaiu.

Rahu Surf

Rahu on laiust väiksema saarekese kohalik nimetus Lääne-Eestis. Rahu on vähese taimestikuga või taimestikuta ja seda ujutab loevesi sageli üle. Meie otsustasime oma rahu allikad ehk SUP lauad nimetada samuti Rahudeks.

Rahu Surf pakub aerulaudade (SUP) renti ja matku Haapsalus. Ilusate ilmade korral on meid võimalik leida Haapsalu vanalinna randadest, täpsem info on alati jooksvalt meie sotsiaalmeedia kanalites. Samuti on võimalik rentida endale SUP laud kaasa ja minna avastama teisi põnevaid Eesti veekogusid. Tule rendi meilt tunnike või lausa mitu päeva RAHU! 

Puhka Noarootsis aktiivsed tegevused

Pakume sulle unustamatuid mälestusi merel. Alustades adrenaliinirohke wake-i sõiduga lõpetades rahuliku sup sõiduga päikseloojangusse. Meie kogenenud instruktorid tagavad põhjaliku instruktaaži ja turvalisuse merel!

Tegevuste nimekiri on pikk: Wake-sõit, veesuusatamine, põlvelauatamine, banaanisõit, tuubi sõit, lõbusõit paadiga, veetransport, FLYBOARD-i rent, SUP-i rent ja parvsauna rent.

Jüri von Kaufmanni seiklus Haapsalus

Jüri von Kaufmann (saksa k. kaupmees) oli keskaegne kaubahärra, kes oli pärit Lübeckist ja elas Revalis (Tallinnas). Mees rändas palju ringi, iseäranis Eestimaal Hansa linnades. Aga Jüri oli eriline – ta nägi tulevikku. Ta jättis meile nuputamiseks ülesandeid ning neid lahendades sõnumeid.
Legendide kohaselt oli Jüri von Kaufmann väga aktiivne ka Haapsalus. Kuidas tal Haapsalu linnas läks ja mis temast põnevat maha jäi? Seda näed siis kui võtad ette Jüri von Kaufmanni seikluse Haapsalus!
Mängu eesmärk on leida Jüri “saiapalarada”, lahendada mõistatused ning leida sõnum, mille ta Sulle saatis.

Roosta Seikluspark

Roosta Seikluspark pakub põnevust, seiklust ja tõelist eneseületust! Seikluspark erineb oma konkurentidest ainulaadse projekti poolest, mis kindlustab erakordse elamuse. Elementide kinnitusel kasutati puid säästvaid paigaldusmeetodeid ega kasutatud naelu.
Seikluspark pakub lõbusat ajaviidet peredele, põnevat võistlust meeskonnamängudeks, vahvat elamust koolilastele ja eneseületust kõigile neile, kes kardavad kõrgust, sest just teie jaoks korraldame seikluspargis ronimisretki ka öösiti! Roosta Seikluspargis on 3 erineva raskusastmega rada: sinine, punane ja must.

Elamusspordimängud UusKalda Spordi- ja Puhkekülas

Osa inimesi peab spordiks ainult tippsporti, osa spordib hea enesetunde ja lõbu pärast. Meie võimalused on mõeldud erineva füüsilise ettevalmistusega inimestele, nii lastele kui täiskasvanutele. Keegi ei pane pahaks, kui asi ei kuku nii välja, nagu lootsite, sest liigutamise rõõm värskes õhus kaalub kõik ebaõnnestumised üles.

Ükski pakutav sportmäng ei vaja eelnevat kogemust ja teadmisi. Lihtsa instruktaažiga saab põhitõed kätte ja edasi on kõik juba Teie enda teha. Disc-golf, jalggolf, indiaca, rannavolle, slackline – see on vaid väike osa meie poolt pakutavatest elamusspordimängudest.

Samuti on võimalik Uuskalda Puhkekülas proovida maapurjetamist.

Palivere liikumisrajad

Paliveres asuvad eri pikkuse ja mõnusa raskusastmega suusa- ja matkarajad. Talvel on lastel mõnus Palivere mäel kelgutada.

Rajad pikkusega 1, 2, 3, 5, 9, 25 ja 35 km võimaldavad vastavalt aastaajale ja kasutaja eelistustele tegeleda kas suusatamise, jooksu, jalgrattasõidu, kepikõnni või matkamisega. Rajad on sobilikud ka orienteerumise ja geopeituse huvilistele. Olemas on ka 1,5 km valgustatud rada.
Raja alguses on parkla kuni 100le sõiduautole, soojustatud väli-WC ja lõkkekohad, mängida saab ka discgolfi (18 pesa).

Huvitav teada: matkaradade juures on vana suusahüppetorn.

Kullametsa viburada “Kupuke”

Vibu on ajalooline relv juba alates 14 sajandist, vibulaskmine üks vanimaid tegevusi maailmas, millest on tänapäevaks välja arenenud harrastus ja tippspordiala.
Inglise traditsiooniline pikkvibu sobib tervisespordiks igas vanuses inimestele, sõltumata soost või füüsilisest vormist. Esmane lasketehnika omandamine on lihtne ja seda saab teha tiirus ehk harjutusväljakul. Sind juhendab kogenenud instruktor, saad kaitsevarustuse ja teadmised ohutustehnikast. Hea teada: Läbinud algkursuse, saad suunduda täispikale metsarajale, kus põnevust lisavad laskmispukid ja platvormid.

Sulle võib veel meeldida