Mida teha talvel perega Haapsalus?

Talved on meil  igal aastal eri nägu –  ühel hetkel üllatab meid kehvemate  suvepäevade soojakraadidega, teisel aga muinasjutulise lume ja põski näpistava pakasega. Oleme välja valinud mõningaid toredaid tegemisi, et veeta kvaliteetselt aega kogu perega talvises Haapsalus.

Ilmast sõltumata tasuks Haapsalus olles kindlasti külastada meie idüllilises vanalinnas asuvat Iloni Imedemaad. See on peredele suunatud teemakeskus, mis põhineb Astrid Lindgreni raamatute illustraatori Ilon Wiklandi joonistustel. Talvehooajal on avatud kolmekorruseline maja, kus on galerii, kino- ja näitustesaal, Karlssoni tuba, Iloni köök ning mängutuba, kus toimuvad meisterdamised ja teemapäevad. Nagu juba ka nimi ütleb, juhtuvad seal alati imed. Millised täpselt, see jääbki teile endile avastada…

26850036_1778065508932413_5571555274759791124_o

Salapäraselt suurejooneline Haapsalu raudteejaam ootab Sind perega auruveduri huike saatel vahvale ajarännakule.  Jaamahoones asub Raudtee- ja Sidemuuseum, kus vanaduspuhkusel raudruunade kõrval kohtab muuhulgas viisakat jaamaülemat, luukeretelefoni ning saab astuda sisse vaksali postiagentuuri. Muuseum on talvehooajal avatud nädalalõppudel. 

1. Minge uisutama Haapsalu vanalinna, kahe lahe vahel asuvale järvele  – Väike viigile.
Uisulaenutus asub aadressil Kuuse 1, avamisajad ja hinnad leiad: Haapsalu Spordikeskus

2. Võtke ette tõukekelgu matk Haapsalu lahele ja lähistele.
Kelgutage kasvõi Hobulaiule, Noarootsi või Vormsile! 
Broneeri matk: info@toukatakka@.ee / (+372) 5397 2919.

3. Ühte seiklusrohkesse päeva mahub ka vähemalt üks kehakosutus. Haapsalu kohvikutest ja restoranidest
leiate kõigile midagi meelepärast! 

4. Külastage Iloni Imedemaad: galerii, kino- ja näitustesaal, Iloni köök ning mängutuba, kus toimuvad meisterdamised ja teemapäevad. Vaadata võib Karlssoni tuba, leida kõikjalt raamatutest tuttavaid tegelasi ning lihtsalt tunda end õdusalt.
 Imedemaa on talvehooajal avatud K-P kl 11-17. Pilet 5€.

5. Astuge läbi salapäraselt suurejoonelisest jaamahoonest, 
Raudtee- ja Sidemuuseumist. Vanaduspuhkusel raudruunade kõrval kohtab seal muuhulgas viisakat jaamaülemat, luukeretelefoni ning saab astuda sisse vaksali postiagentuuri.
Muuseum talvehooajal avatud R-P kl 11-17. Pilet 4€ / 3€.