Talvised võimalused

Läänemaal on mitmeid talvepuhkuse veetmise võimalusi. Võimalus minna talvisesse loodusesse – suusatada, uisutada, liugu lasta või imetleda ja pildistada jää ning lume meistriteoseid. Võtta osa talvistest kultuurisündmustest või tõukekelgumatkadest. Lisaks saavad lume saabudes uue ilme meie metsad, Marimetsa matkarada ja Matsalu rahvuspark. Kui talv on piisavalt külm ja meri jääs, võib saada erilise kogemuse sõites autoga mandrilt saartele või Noarootsi poolsaarele mööda jääteid.

Uisutamine on lõbus meelelahutus nii vanale kui noorele ja hea ajaveetmise võimalus kogu perele. Haapsalu linna liuväljad ja suusarajad valmivad vastavalt külmade ilmade saabumisele ning on avatud olenevalt ilmaoludest. Uisutada on võimalik Väikese Viigi Liuväljal. Uiske saab laenutada laenutada aadressil Kuuse 1 (Haapsalu põhikooli õpilaskodu), Suusatada on võimalik valgustatud Paralepa suusarajal ning Palivere liikumisradadel. Seiklusfirma 360 kraadi pakub viigerhülge teemalisi suusamatku Kesselaiul.

Kui suusalund pole ning uisu jaoks jää konaravõitu, siis parim viis talviseks liikumiseks on kindlasti tõukekelk. Haapsalu Tagalahe ja Tahu lahe tõukekelguretkel saab liuelda kelkudega üle jääväljade, kiigata kaugemalt Haapsalu panoraami. 

Ranna Rantšo Jõulumaal on võimalik 14 eri liiki loomi-linde paitada, hellitada, kaisutada ning toita. Võimalik ratsutada ning sõita ree või saaniga vastavalt ilmale. 

Aasta läbi on avatud Rannarootsi Muuseum, Haapsalu Piiskopilinnus, Iloni Imedemaa, Haapsalu Raekoda, ning Ants Laikmaa muuseum. Võimalik on võtta hoolitsusi ning lõõgastuda Fra Mare Thalasso SPAs ja Spaahotell Laines. Haapsalus on kaasaegse sisustuse ja erinevate atraktsioonidega veekeskus kogu perele. Sisse tasub astuda ka linna hubastesse kohvikutesse.

Talvine kultuurihooaeg paistab silma ennekõike mitmete muusikakontserdite poolest. Lisaks jõulukontserditele ja -etendustele toimuvad suuremad pidustused nt Šoti pidu ning pere vastlapäev Rannarootsi muusemis. Hoia silm peal kultuurikaval ning sündmuste kalendril.

Ilm

Õhk:
-

Ilm täpsemalt

Broneeri majutus

Kalender

September 2017
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Euroopa Regionaalarengu Fond