Siin oled sündinud. Tasasel maal. Siin on su rahu ja tasakaal.
Nii on kirjutanud luuletaja Paul-Eerik Rummo, nendes vähestes sõnades peitub midagi, mis on läänlasele väga olemuslik.

Romantilises väikelinnas Haapsalus ja pisikestes külades ootavad Sind külalislahked inimesed, üllatades oma siiruse ning ajaloo- ja kultuurihuviga. Siinviibinud külalisi meenutatakse ikka ja jälle suure austusega.“Palju ühes” on Läänemaa puhul äärmiselt tabav ütlus: nii mõneski muuseumis võib eest leida kunstigalerii või toimub seal parajasti teatrietendus, galerii võib aga üllatada tõeliste kokakunsti või mõnusa kammerkontserdiga. Läänemaa on loomeinimeste meelispaik, siia on elama asunud või suvekodu rajanud paljud kunstnikud, kirjanikud ning teatritegelased.

Haapsalu linna on viimased poolteist sajandit hinnatud eeskätt kuurordina. Siin on käinud suvitamas ja mudavanne võtmas mitme naaberriigi kroonitud pead ning kultuuritegelased.

Foto: Kalju Juurik

Võib tulla ja jalutada romantilistel linnatänavatel puitpitsiliste majade keskel, kus jooksis lapsena väike Ilon – hiljem üle maailma kuulus kunstnik Ilon Wikland, või imetleda päikesekiirte mängu promenaadil, nagu seda koges helilooja Pjotr Tšaikovski. Kuupaistelistel augustiöödel võib piiskopilinnuses kohtuda koguni legendaarse Valge Daamiga.

Tule ja avasta eestirootslaste alasid Noarootsis ja Nõval ning Läänemaa saartel – Vormsil ja Osmussaarel!Kultuurielust küllastununa võib Matsalu Rahvuspargi imelise looduse keskel selgeks õppida linnuvaatluse kunsti.

Läänemaa ürituste kalender on tihe. Suvisel kõrghooajal Haapsalus viibides tuleb võtta lausa loosi, sest valik võtab silme eest kirjuks. Kuursaalis, kõlakojas ning promenaadi tantsupaviljonis saab suviti nautida heatasemelist džäss- ja pärimusmuusikat. Läänemaal peetakse ka mitut rahvusvahelist filmifestivali.

Läänemaa on turvaline pesapaik, ütleb maakonna tunnuslause. Siinne rahu ümbritseb Sind pehmelt ja pealetükkimatult nagu kuulus käsitööime – õhkõrn pitsiline Haapsalu sall.
 

Ilm

Õhk:
-

Ilm täpsemalt

Broneeri majutus

Kalender

Jaanuar 2018
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Euroopa Regionaalarengu Fond