Ridala

Ridala

Ridala oma praeguste piiridega on peaaegu muutumatult muistse Ridala kihelkonna piirides.

Taani hindamisraamatus ja Henriku Liivimaa kroonikas on nime Rotelewich ja Rotalia kasutatud ka kogu Läänemaa kohta, mis annab tunnistust, et muinasaja lõpul on Ridala olnud üks Läänemaa suuremaid ja tähtsamaid kihelkondi.

Tänapäeval on maakonnakeskust Haapsalut rõngana ümbritsev Ridala arenev ja elujõuline omavalitsus, olles ühtlasi haapsallaste puhkepiirkond.

Ridala valda jääv Matsalu lahe põhjakallas on loodushuviliste lemmikpaik. Sealset Haeska linnutorni peetakse parimaks omataoliseks Põhja-Euroopas. Torni ümbruse rannaniidud ja madalaveeline laht on eriti kevadel üks rändlindude meelispeatuspaik — mais võib siin näha toitumas tuhandeid valgepõsk–laglesid ja hanesid.

Puise, Kiideva ja Haeska on traditsioonilised kalurikülad, kust kalurid tänapäevalgi lähevad hommikuti merele kala nõutama.  

Kultuurituristide lemmik on kindlasti arhailine Ridala Maarja Magdaleena kirik oma seinamaalingute ja kirikaias olevate trapetsikujuliste hauatähistega. Samuti omapärase arhitektuuriga Ungru lossi varemed, mis moodustavad kontrasti kõrvalasuva nõukogudeaegse sõjaväelennuväljaga.

Ridala vallas asuva Rohuküla sadama kaudu toimub parvlaevaühendus Hiiumaa ja Vormsiga.

Vaata kaardil

Majutus

Toitlustus

Ilm

Õhk:
-

Ilm täpsemalt

Broneeri majutus

Kalender

Jaanuar 2018
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Euroopa Regionaalarengu Fond